Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczylikiem

Wydawnictwo: Czarne
6 (26 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Ag2S

Rak po polskujest zapisem spotkań z Justyną Pronobis-Szczylik, psychoonkolożką, oraz jej mężem profesorem Cezarym Szczylikiem, onkologiem. To książka o lekarzach, którzy wykonują swój zawód z determinacją i wbrew przeciwnościom losu, a także o kondycji polskiej nauki i uwikłaniu jej w politykę. To rozmowy o biznesie farmaceutycznym i oskarżenie rodzimej klasy rządzącej o działanie na szkodę...

To rozmowy o biznesie farmaceutycznym i oskarżenie rodzimej klasy rządzącej o działanie na szkodę zdrowia obywateli. To opowieść o psychice chorujących oraz ich bliskich, o cudzie medycyny, ale też, a może przede wszystkim o pasji życia, dobrej śmierci i miłości do sztuki.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2014

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

mefisto81 | 2015-10-17

Sięgnąłem po tę książkę by dowiedzieć się coś więcej o tej chorobie, a tu wielkie zaskoczenie - informacji co kotek napłakał, wszystko wyczyta się na pierwszej lepszej stronce dotyczącej raka. Może to też nie było intencją autorów?!Mimo tego książka się obroniła ciekawymi opowieściami Państwa Szczylików, tłem historycznym i przede wszystkim ogromną pasją dwojga ludzi którzy mimo wielu przeciwności losu stali się świetnymi fachowcami w swych zawodach oraz cudownymi ludźmi. Polecam!!!

Tweetster | 2016-03-17
Przeczytana: marzec 2016

Bardzo ciekawy wywiad, czuję pewien niedosyt, książka za szybko się skończyła, polizane dużo tematów, ale może o to chodziło?

fragola | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Przygnebijający obraz tego, jak trzeba walczyć w polskiej medycynie (a jesli się zastanowic to i w wielu innych dziedzinach). W zasadzie lata prelowskiego upodelnie nie wiele się różnią od obesnej bylejakosci, strachu urzedników przed decyzjami, upolitycznienia prostych spraw.

notimeforbronchitis | 2018-05-21
Na półkach: 2018, Przeczytane