To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji

Okładka książki To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji Dariusz Michalski
Okładka książki To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji
Dariusz Michalski Wydawnictwo: Wydawnictwo MG reportaż
528 str. 8 godz. 48 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Wydawnictwo MG
Data wydania:
2012-10-17
Data 1. wyd. pol.:
2012-10-17
Liczba stron:
528
Czas czytania
8 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7779-010-6
Tagi:
telewizja
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
289
227

Na półkach: ,

"Biblia" dla osób, zainteresowanych historią TVP. Prawdziwa gratka dla maniaków "tamtej" Telewizji. Jest tu bardzo dużo smaczków, anegdot oraz dobrze wyselekcjonowanych i i opracowanych faktów. Dzięki tej książce udało mi się poczuć klimat i atmosferę dawnej Telewizji Polskiej, w dużej mierze tej czarno-białej, jednoprogramowej, robionej na 40 m. kwadratowych przez prawdziwych pasjonatów, niezwykle kreatywnych ludzi. Ach...Zupełnie inny świat, totalnie inne medium....

"Biblia" dla osób, zainteresowanych historią TVP. Prawdziwa gratka dla maniaków "tamtej" Telewizji. Jest tu bardzo dużo smaczków, anegdot oraz dobrze wyselekcjonowanych i i opracowanych faktów. Dzięki tej książce udało mi się poczuć klimat i atmosferę dawnej Telewizji Polskiej, w dużej mierze tej czarno-białej, jednoprogramowej, robionej na 40 m. kwadratowych przez...

więcej Pokaż mimo to

avatar
643
241

Na półkach: ,

To była bardzo dobra telewizja. Była. I to jest fakt. Był poziom, styl, wielka klasa, osobowości, których próżno szukać w dzisiejszym plastikowym świecie.
To bardzo dobre wspomnienia. Śledzimy historię powstawania jednego z najważniejszych mediów XX w . Poznajemy ludzi, którzy mieli pasję, którzy tworzyli od podstaw takie programy jak Teatr Telewizji, Kobra, Wiadomości. To był świat, ludzie, telewizja w zupełnie innym stylu. To se ne vrati....

To była bardzo dobra telewizja. Była. I to jest fakt. Był poziom, styl, wielka klasa, osobowości, których próżno szukać w dzisiejszym plastikowym świecie.
To bardzo dobre wspomnienia. Śledzimy historię powstawania jednego z najważniejszych mediów XX w . Poznajemy ludzi, którzy mieli pasję, którzy tworzyli od podstaw takie programy jak Teatr Telewizji, Kobra, Wiadomości. To...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4400
1288

Na półkach: , , , ,

http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2014/02/dariusz-michalski-to-bya-bardzo-dobra.html

http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2014/02/dariusz-michalski-to-bya-bardzo-dobra.html

Pokaż mimo to

avatar
970
396

Na półkach: , ,

Dziś szklany ekran telewizora nikogo już nie dziwi. W każdym domu znajduje się przynajmniej jeden tego typu przybytek, który od kilku lat ustępuje miejsca komputerom ze stałym dostępem do Internetu. Jednak kiedy 25 października 1952 roku o godzinie 19:00 nadano pierwszy w historii Polski program telewizyjny, chyba żaden z naszych rodaków nie spodziewał się ogromnego sukcesu, który odniesie wynalazek telewizji. Od tego czasu minęło już sześćdziesiąt lat i nadszedł wreszcie rok okrągłego jubileuszu Telewizji Polskiej. Właśnie z tej okazji powstała książka Dariusza Michalskiego pt.: "To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji", która stanowi znakomite kompendium wiedzy powstawaniu i rozwoju polskiej telewizji. Czego dowiemy się z tej fascynującej pozycji? Z pewnością wielu ciekawostek, które wyjaśnią nam, w jaki sposób udało się telewizji wtargnąć w życie Polaków i pozostać w nim na dziesiątki kolejnych lat.

Nazwisko Dariusza Michalskiego jest przez czytelników kojarzone z wydawanymi przez niego biografiami sławnych osób, takich jak: Alina Janowska, Czesław Niemen czy Kalina Jędrusik. Tym razem słynny dziennikarz pokusił się o stworzenie czegoś w rodzaju przewodnika po historii polskiej telewizji. Swoją opowieść podzielił autor na dwa obszerne tomy, w których kolejne okresy ewolucji telewizyjnej przedstawił poprzez przywołanie ważnych dla telewidzów programów emitowanych na jej łamach. I tak znajdziemy tu opowieść o słynnym Teatrze Telewizji - ostoi kultury polskiej w trudnych czasach PRL-u, wspomnienia związane z Kabaretem Starszych Panów, czy słynnym programem kulturalnym Pegaz. Nie brak tu również żartobliwych anegdot związanych z Dziennikiem Telewizyjnym, prognozą pogody, czy pierwszymi odpowiednikami dzisiejszych programów typu talk - show. O wszystkim tym opowiada czytelnikowi nie tylko sam narrator, ale również gwiazdy, które przyczyniły się do rozwoju polskiej telewizji, takie jak np.: Alina Janowska, Jerzy Gruza, Zbigniew Zapasiewicz czy Janusz Majewski. Wśród tych wielu opinii znanych i lubianych pojawiają się też wypowiedzi osób, których na co dzień nie widzimy na ekranach telewizorów, a ich wpływ na oglądane przez nas programy jest wprost nieoceniony. Mowa tu o realizatorach i dyrektorach produkcji odpowiedzialnych, za to co jako widzowie możemy oglądać. Ich opowieści są dla czytelnika chyba najciekawsze, bo odsłaniają bardzo interesujące kulisy powstawania materiałów, które często bardzo różnią się od wersji przedstawianej milionom telewidzów.

Opowieść o polskiej telewizji, której rozkwit przypadł na burzliwe lata PRL-u to przede wszystkim historia o ludziach ją tworzących. Ich wspomnienia i liczne fotografie rozsiane po całej książce są namacalnymi dowodami zmian, jakie zachodziły w kolejnych okresach rozwoju telewizji. Różnica pomiędzy latami 50. XX wieku, w których telewizor był towarem luksusowym, a dekadą Gierka jest widoczna niemal na pierwszy rzut oka. Wraz z powszechnością telewizji następowały zmiany programowe, które dziś są dla nas głównie miłym wspomnieniem przeszłości. Pierwszy teleturniej "Wielka gra", który podbił serca Polaków znacznie różni się od jego dzisiejszych odpowiedników i chyba właśnie dlatego tęsknimy do czasów, w których Stanisława Ryster czy Lech Pijanowski witali widzów ze szklanego ekranu.

Pierwsza część książki Dariusza Michalskiego pt.: "To była bardzo dobra telewizja" to jedno z najlepszych kompendiów wiedzy o Telewizji Polskiej, jakie do tej pory ukazały się na rynku czytelniczym. Autor podjął się bowiem trudnego zadania i opisał ewolucję telewizji jak gdyby od kuchni. O tym interesującym zjawisku socjologicznym powstałym w latach 50. XX wieku najlepiej opowiadają bowiem sami jej twórcy - aktorzy, reżyserzy, którzy z wielkim zaangażowaniem tworzyli podwaliny tego, co dziś możemy nazwać telewizją. Książkę tę polecam wszystkim zainteresowanym omawianą przez pisarza tematyką, a także tym, którzy mają ochotę powspominać programy z czasów młodości. Sama zaś rozpoczynam poszukiwania kolejnej części tego jubileuszowego dzieła.

Dziś szklany ekran telewizora nikogo już nie dziwi. W każdym domu znajduje się przynajmniej jeden tego typu przybytek, który od kilku lat ustępuje miejsca komputerom ze stałym dostępem do Internetu. Jednak kiedy 25 października 1952 roku o godzinie 19:00 nadano pierwszy w historii Polski program telewizyjny, chyba żaden z naszych rodaków nie spodziewał się ogromnego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
318
43

Na półkach: ,

„To była bardzo dobra telewizja” cechuje się zdrowym dystansem i przystępnym językiem z miejsca zyskującym sobie przychylność czytelnika. Anegdoty zawarte w książce udowadniają, że legendarne już jednostki odpowiedzialne za stworzenie programów do dziś pozostających wzorami do naśladowania, to tylko ludzie – niepozbawieni wad, popełniających błędy i odnoszących porażki na drodze do ostatecznego sukcesu. Zgodnie ze słowami widniejącymi na okładce, Michalski wspomina „LUDZI, a nie stanowiska, jakie pełnili (...)"

http://kum.pl/component/k2/item/151-to-by%C5%82a-bardzo-dobra-telewizja-recenzja.html

„To była bardzo dobra telewizja” cechuje się zdrowym dystansem i przystępnym językiem z miejsca zyskującym sobie przychylność czytelnika. Anegdoty zawarte w książce udowadniają, że legendarne już jednostki odpowiedzialne za stworzenie programów do dziś pozostających wzorami do naśladowania, to tylko ludzie – niepozbawieni wad, popełniających błędy i odnoszących porażki na...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    30
  • Przeczytane
    23
  • Posiadam
    18
  • Teraz czytam
    1
  • 52 książki - 2012
    1
  • Filmowe
    1
  • 1.8.Dzieje Najnowsze
    1
  • Do recenzji
    1
  • PRL
    1
  • Przeczytane 2014
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji


Podobne książki

Przeczytaj także