To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji

978-83-7779-010-6
telewizja
literatura faktu
Aneta Lehmann

"To była bardzo dobra telewizja" to książka poświęcona polskiej telewizji czy raczej Telewizji Polskiej, a przede wszystkim jej ludziom: ich śmiałym pomysłom, uporowi, wytrwałości, konsekwencji, ambicji, talentowi. WYDANIE NA 60 ROCZNICĘ POLSKIEJ TELEWIZJI. Opowiada o tych, którzy tworzyli ją od samego początku, a potem próbowali realizować misję, choć rzadko bywało łatwo. Ukochana,...

Ukochana, nienawidzona, pożądana i pogardzana. Bez wątpienia najważniejsze medium XX wieku, bo w końcu, w jakiś sposób, wszyscy jesteśmy „dziećmi telewizji”.

W pierwszej części tego monumentalnego dzieła Autor opowiada nam o: spikerach, teatrze telewizji, dziennikach, sporcie, teatrze sensacji, rozrywce, Kabarecie Starszych Panów, Tele-Echu, Pegazie, Wicherku i Chmurce.

źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/to-byla-bardzo-dobra-telewizja/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomg.pl/to-byla-bardzo-dobra-telewizja/

Smiejka | 2016-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 września 2016

To była bardzo dobra telewizja. Była. I to jest fakt. Był poziom, styl, wielka klasa, osobowości, których próżno szukać w dzisiejszym plastikowym świecie.
To bardzo dobre wspomnienia. Śledzimy historię powstawania jednego z najważniejszych mediów XX w . Poznajemy ludzi, którzy mieli pasję, którzy tworzyli od podstaw takie programy jak Teatr Telewizji, Kobra, Wiadomości. To był świat, ludzie, telewizja w zupełnie innym stylu. To se ne vrati....

Paula | 2014-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2014

Ewa K | 2012-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Dziś szklany ekran telewizora nikogo już nie dziwi. W każdym domu znajduje się przynajmniej jeden tego typu przybytek, który od kilku lat ustępuje miejsca komputerom ze stałym dostępem do Internetu. Jednak kiedy 25 października 1952 roku o godzinie 19:00 nadano pierwszy w historii Polski program telewizyjny, chyba żaden z naszych rodaków nie spodziewał się ogromnego sukcesu, który odniesie wynalazek telewizji. Od tego czasu minęło już sześćdziesiąt lat i nadszedł wreszcie rok okrągłego jubileuszu Telewizji Polskiej. Właśnie z tej okazji powstała książka Dariusza Michalskiego pt.: "To była bardzo dobra telewizja. Część 1: Misja emisji", która stanowi znakomite kompendium wiedzy powstawaniu i rozwoju polskiej telewizji. Czego dowiemy się z tej fascynującej pozycji? Z pewnością wielu ciekawostek, które wyjaśnią nam, w jaki sposób udało się telewizji wtargnąć w życie Polaków i pozostać w nim na dziesiątki kolejnych lat.

Nazwisko Dariusza Michalskiego jest przez czytelników kojarzone z...

| 2012-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 listopada 2012

W tym roku Telewizja Polska obchodzi sześćdziesiąte urodziny. Z tej okazji Dariusz Michalski napisał książkę „To była bardzo dobra telewizja część I: Misja Emisji”.

Czy wyobrażacie sobie świat bez telewizora? Bez tego pudełka, dzięki któremu dowiadujemy się, co wydarzyło się na świecie, oglądamy filmy, seriale, a nasze dzieci bajki. Nawet dzisiaj, kiedy wszystkie wymienione przeze mnie rzeczy można sprawdzić lub obejrzeć w internecie, telewizor ciągle stanowi nieodzowny element każdego domu.
A jak to wyglądało sześćdziesiąt lat temu? 25 października 1952 roku wyemitowany został próbny program telewizyjny. Po raz pierwszy widzowie (odbiorników było w Polsce zaledwie kilka) mogli usłyszeć i zobaczyć osobę zapowiadająca, a była to Maria Rosa – Krzyżanowska.
Nie istniał jeszcze wówczas zawód spikera, ten dopiero się rodził, a jednym z pierwszych byli Irena Dziedzic i Jan Suzin.

Michalski podzielił swoją książkę na szesnaście rozdziałów. I tak pierwsze dwa rozdziały „Miłe złego…?”...

Aneta Lehmann | 2012-11-01

„To była bardzo dobra telewizja” cechuje się zdrowym dystansem i przystępnym językiem z miejsca zyskującym sobie przychylność czytelnika. Anegdoty zawarte w książce udowadniają, że legendarne już jednostki odpowiedzialne za stworzenie programów do dziś pozostających wzorami do naśladowania, to tylko ludzie – niepozbawieni wad, popełniających błędy i odnoszących porażki na drodze do ostatecznego sukcesu. Zgodnie ze słowami widniejącymi na okładce, Michalski wspomina „LUDZI, a nie stanowiska, jakie pełnili (...)"