Zabiłem Piotra Jaroszewicza

Okładka książki Zabiłem Piotra Jaroszewicza Henryk Skwarczyński
Okładka książki Zabiłem Piotra Jaroszewicza
Henryk Skwarczyński Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Klub Srebrnego Klucza reportaż
reportaż
Klub Srebrnego Klucza
Zysk i S-ka
2011-11-01
2011-11-01
Jaroszewicz zabójstwo PRL zbrodnia

Okładka książki Nietykalni Wojciech Dudziński, Piotr Nisztor
Nietykalni Wojciech Dudziński,...
Okładka książki Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa Krzysztof M. Kaźmierczak, Piotr Talaga
Sprawa Ziętary... Krzysztof M. Kaźmie...
Okładka książki Afera podsłuchowa. Taśmy „Wprost” Sylwester Latkowski, Michał Majewski
Afera podsłuch... Sylwester Latkowski...

Ciekawa książka. I szokująca. Ale to bardziej dla nieobeznanych z tematem. Jeżeli ktoś na bieżąco śledzi wydarzenia rozgrywające się na polskiej scenie politycznej i za jej kuluarami nie będzie specjalnie zaskoczony, ponieważ to jak rzeczywistość w Polsce jest zakłamywana przez "elyty" polityczne to każdy trzeźwo myślący człowiek wie.

Wracając do książki - o samym zabójstwie Jaroszewicza jest mało napisane. Autor książki prowadzi dyskusję z jego rzekomym mordercą na różne tematy, zaś zabójstwo Jaroszewicza jest tylko jednym z nich. Tak naprawdę ta książka jest taką swoistą refleksją nad obecną sytuacją w Polsce. Sądzę, że warto ją przeczytać, tymbardziej, że gruba nie jest.

Wracając do książki - o samym...

Choć to wycinek z listu, skierowanego do Autora, może śmiało posłużyć jako puenta tej książki, będącej - jak wiele rzeczy w tym miejscu świata - walką (póki co) z wiatrakami.

"Media bawią się ludźmi, jak potrafią. Gówniane książki, gówniana telewizja, niedouczone społeczeństwo piejące z zachwytu nad mydlanymi serialami i spotkaniami z 'gwiazdami'. Na uniwersytetach kliki pchające lokomotywę z napisem 'Tolerancja'. Morderca może prowadzić program w telewizji. Lekarz zabijać. Polityk mówić o uczciwości, choć tydzień temu potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku. Świat szalbierców. Pustka."

Dostałam czymś twardym po moim poczuciu sprawiedliwości.

Dostałam czymś twardym po moim poczuciu sprawiedliwości.

Niewyjaśniona do dziś zbrodnia w Aninie. Książkę świetnie się czyta, ale... Czy jest prawdziwa ? Na ile można wierzyć tajemniczemu nieznajomemu ? Pytanie pozostaje otwarte.

• Polska
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Reportaż
  • Reportarz