Nieznany ląd. Freud i kobiety

Wydawnictwo: Nisza
9788392281979
popularnonaukowa

Freud nie znał się na kobietach. Były dla niego "nieznanym lądem". Przenikliwy badacz ludzkiej psychiki stworzył mocno kontrowersyjny obraz kobiecości i został za to odsądzany od czci i wiary. Jaki stosunek przejawiał do kobiet z którymi dzielił życia, do kobiet ze swego najbliższego otoczenia? Intrygujące, nieprawdaż?

źródło opisu: Nisza, 2008

źródło okładki: www.nisza-wydawnictwo.pl

KasiaJ | 2016-08-01

Książka jest podzielona na rozdziały, w których opisane są relacje Freuda z poszczególnymi kobietami mającymi wpływ na jego życie i odwrotnie. Szczególnie intersujące były dla mnie opisy relacji rodzinnych. Książka zawiera piękne ilustracje i pozwala na bliższe poznanie twórcy psychoanalizy.