Wyzwanie czytelnicze LC

Zerwane więzi

Wydawnictwo: Black Unicorn
Natalia

"Zerwane więzi" to współczesny romans z wątkami kryminalnymi. Wprawdzie prolog jest retrospekcją do czasu II wojny światowej, lecz całość akcji rozgrywa się w aktualnych realiach. (...) Zatrzymali się na korytarzu przed jej drzwiami. - Dobranoc - powiedziała krótko. Odwróciła się, aby otworzyć drzwi, gdy wsunął dłoń pod jej ramię i przyciągnął ją do siebie. W ułamku sekundy mignął jej...

(...) Zatrzymali się na korytarzu przed jej drzwiami.
- Dobranoc - powiedziała krótko.
Odwróciła się, aby otworzyć drzwi, gdy wsunął dłoń pod jej ramię i przyciągnął ją do siebie. W ułamku sekundy mignął jej przed oczami jego przymglony wzrok. Całował ją tak zachłannie, z pasją. Brakowało jej oddechu, To nie były nieśmiałe pocałunki Pawła. To były usta, które zmierzały uparcie do wytyczonego celu, natarczywe, nieznoszące sprzeciwu. On nie pytał czy może, nie czekał jak pies na rzucony mu łaskawie ochłap. On brał to, czego chciał, nie licząc się z niczym i z nikim, nie uznając odmowy. Całował ją tak, jak mężczyzna całuje dojrzałą kobietę. Całował ją tak, że zmiękły jej kolana i zapragnęła znaleźć się w oszałamiającej niewoli jego ramion, aby równie bezwzględnie przełamał jej kolejne protesty i pozwolił, żeby eksplodował w jej wnętrzu ten dziwny, narastający zastraszająco szybko stan napięcia.
- Alex... Nie powinieneś - wyszeptała rozgorączkowana czepiając się kurczowo resztek zdrowego rozsądku...

źródło opisu: od Autorki

źródło okładki: zdjęcie własne

Annika | 2018-08-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Pbpdt, Romans
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Niepołomice, 1944 - hrabina Branicka zostaje rozstrzelana przez gestapowców za pomoc Żydom. Jej małemu synkowi i jego niani udaje się uciec.

Santa Fe, 2005 - Alexander Ostrovsky, biznesman i playboy na mocy testamentu ojca musi osiedlić się w Polsce.

Kraków, 2005 - Ola, szkolna prymuska, próbuje stanąć na nogi po rozwodzie rodziców i śmierci swojej niepełnosprawnej siostry.

Co łączy te postacie? Trzeba przeczytać. Książka wciąga od pierwszych stron i chociaż po obiecującym początku, później otrzymujemy harlequinowski romans, małą dawkę kryminału i dużą dawkę melodramatu rodem z telenowel latynoskich, to czyta się dobrze. Chwilami irytują bohaterowie, nieprawdopodobne wydarzenia, a jednak trudno książkę odłożyć.
"Zerwane więzi" to debiut autorki, ciekawa jestem późniejszych pozycji, bo potencjał jest.

Natalia | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

Mimo zniechęcającego początku książka szybko mnie wciągnęła i wywarła pozytywne wrażenia. Pisana jest przystępnym językiem, czyta się szybko i przyjemnie. "Zerwane więzi" można określić jako romans wielowątkowy. Odnajdujemy tutaj tytułowy motyw, zerwanych przez wojnę, rodzinnych więzi, wątek kryminalny oraz wiele wątków pobocznych - problem rozwodu, braku akceptacji ze strony matki, odrzucenie z powodu upośledzenia, utrata dziecka która powoduje próbę samobójczą i wiele, wiele innych. Historia przedstawiona w książce momentami bywa bardzo zagmatwana, jednak jest ciekawa i mimo swojej nadzwyczajności...możliwa w świecie realnym.<br />
Polecam jak najbardziej.

AgataMiniaturka | 2013-10-09
Przeczytana: 2014 rok

Epicka i pełna niesamowitych zwrotów akcji.

viola | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019