Bramy Raju

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Błękitnokrwiści (tom 7)
Wydawnictwo: Jaguar
Gates of Paradise
Sherry

Ostatni tom bestsellerowej serii “Błękitnokrwiści” autorstwa Melissy de la Cruz. Schuyler Van Alen ma coraz mniej czasu. Książę Piekieł szturmuje Bramy Raju, coraz bliższy objęcia władzy nad niebem i ziemią. Tym razem u jego boku stoją najpotężniejsi aniołowie, Abaddon i Azrael, znani śmiertelnikom jako Jack i Mimi Force. Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę...

Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Schuyler, ale czy uda im się dotrzeć na czas? Nie ma triumfu bez poświęcenia, nie ma wygranej bez ofiary… Czy Schuyler jest gotowa na to by pójść w ślady Michaela i uczynić to, co właściwe? Miłość i zemsta, obowiązek i lojalność. Życie i śmierć. Od decyzji jednej osoby mogą zależeć losy całego znanego świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013.

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta część jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że autorce nie wystarczyło jakoś weny na sam koniec "Błękitnokrwistych". Podobnie jak w przypadku "Zagubionych w czasie", tej książki również "nie czułam". Sprawiło to, że mocno przeciętna seria spadła na sam koniec u mnie na ocenę słabą. Sama końcówka była żenująca i zdałam sobie sprawę, że pod drodze przegapiłam moment, gdy Oliver stał się wampirem. Trudno.
Lektury nie ułatwiał również fakt, że bibliotekarka poustawiała części nie po kolei i gdzieś w połowie zrozumiałam, iż powinnam wcześniej przeczytać "Wilczy pakt".
Sumując "Bramy raju" to bardzo słabe "epickie zakończenie bestsellerowej serii". W tym stwierdzeniu na okładce moim zdaniem prawdą jest jedynie, że to zakończenie serii. Nie polecam zbytnio, chyba że ktoś przemordował wszystkie części i chce poznać zakończenie. Nie sądzę, żebym jeszcze sięgnęła po książki pani Melissy de la Cruz.

nihmetay | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Mam mieszane odczucia jeżeli chodzi o cały cykl "Błękitnokrwiści". Oczywiście jest to seria przeznaczona dla młodszej części czytelników, więc pewne elementy fabuły niczym nie zaskakują. jednak mimo wszystko uważam, że jest mocno niedopracowana.
Cała historia miała wielki potencjał, autorka wprowadziła świeże i całkiem ciekawe spojrzenie na motyw wampira, jednak absolutnie nie wyciągnęła z niego wszystkiego pozostawiając wiele niedopracowań i wybaczcie słownictwo, ale mówiąc trywialnie spieprzyła sprawę.
W całej serii mamy wszystko wampiry, nefilimów, srebrnokrwistych, upadłe anioły, wilkołaki, demony, diabła, czarownice, trole, magię, zakazaną miłość...za dużo na raz jak na mój gust. Wydaje mi się, że właśnie w tym tkwi problem autorki, zbombardowała nas przez różnorodność stworzeń i utonęła w tym wszystkim nie mogąc dopracować całości. Książka nie jest zła, ale też do dobrych nie należy.
Według mojej oceny do plusów należy zaliczyć motyw wiecznego wampira, który odradza się w...

agatrzes | 2013-06-01

Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekałam na ostatnią część serii „Błękitnokrwiści”. Przedostatni tom pozostawił mnie z niedosytem i rozbudzoną ciekawością. Brakowało tylko kilku elementów układanki, ale kiedy Jack i Mimi zawarli układ z Księciem Ciemności nic już nie było takie pewne, a wszystko, co udało się do tej pory osiągnąć mogło runąć jak domek z kart

Zacznę od okładki, wobec której trudno pozostać obojętnym. Tajemnicza dziewczyna w masce odkrywająca zamyślone piękne niebieskie oczy. Przyciąga wzrok i kusi żeby zajrzeć do środka. Jeszcze nie przeczytałam ani jednego słowa a już mam mnóstwo pytań. Wygląda magicznie, a w zestawieniu z tytułem stanowi zapowiedź fantastycznej i niezwykłej przygody

Fabuła „Bram Raju” rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym przygoda z „Zagubionymi w czasie” dobiegła końca. Błękitnokrwiści są osłabieni, większość z nich postanawia się ukryć. Schuyler po dokonaniu odkrycia, że jest Odźwierną i Kluczem do Bramy Obietnicy nie może...

Erin | 2013-10-15
Przeczytana: 15 października 2013

Co? Już koniec? Żadnej kontynuacji, nic? Dlaczego?
Chciałabym przeprosić za totalnie niespójne zdania, słowa, które nie pasują i za moje majaczenie - skończyłam czytać przed momentem i nie jestem w stanie stwierdzić czy nie przeczytam od początku wszystkich części Błękitnokrwistych. Już tłumaczę dlaczego. Świadomość kolejnej zakończonej serii książek, po prostu mnie dobija..

1.Na początku poznajemy Tommi i Andreasa, który żyją w Florencji.. Tak, to są dokładnie te osoby, których myślisz. Historia ta pomaga zrozumieć pewne rzeczy, które dzieją się w trakcie.
2. Schyuler, mimo tęsknoty za Jackiem, postanawia ruszyć dalej i wziąć sprawy w swoje ręce. Pomaga jej niezastąpiony zausznik Oliver Hazard-Perry, który po zerwaniu więzi ze Sky, w końcu zaczął umawiać się z dziewczynami. A może za sprawą Kingsleya, z którym mieszkają? Bohaterka postanawia odnaleźć swojego ojca, przy czym znajduje jeszcze dwie ważne dla siebie osoby.
3.W międzyczasie urocze bliźniaki Force szykują się do...

Ania | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Tadam! Koniec.
Czegoś mi jednak tutaj brakuje.
A może ten literacki niedosyt jest najlepszym zwieńczeniem serii?
Sama nie wiem, ale osobiście przyznaję,że cieszę się z zakończenia.
Retrospekcje pozwalają wyjaśnić wiele nurtujących spraw, rzucając nowe światło na problem dotyczący Nieśmiertelnych.
Odniesienia historyczne rzeczywiście gwarantują dodatkową przygodę i urozmaicają całą książkę.
Sky i Jack... szczęście w nieszczęściu. Dobro ogółu ważniejsze niż osobiste szczęście- to problem, z którym będzie musiała się zmierzyć S.
Wyczytałam,że happy end rozczarowuje czytelników, ale czy to nie kolejny przykład tego,że dobro powraca? Zostaje nagrodzone prędzej czy później i to właśnie dzięki temu, zawsze należy żywić nadzieję na lepsze jutro.
Wszystkie wątki zostały wyjaśnione i zakończone, nie jeden mnie zaskoczył.
Nadzieja i odkupienie jakim jest SKy i związane z nią dziedzictwo do ostatniej chwili tak naprawdę nie jest całkowicie rozwiązaną zagadką, co pozwala utrzymać wyważone...

Lenka | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 lutego 2013

"Bramy raju" to VII tom serii "Błękitnokrwiści" autorstwa Melissy de la Cruz. Jest to naprawdę poruszające i długo wyczekiwane zakończenie serii.
Przez całą książkę przeplatają się losy, aż czterech bohaterek - Sky, Mimi, Bliss oraz Tomi, która łączą się ze sobą gwarantując czytnikowi emocjonujące i epickie zakończenie. Szczerze mówiąc, ciężko mi było powstrzymać łzy gromadzące się w oczach. Z jednej strony dlatego, że koniec jest taki, a nie inny, z drugiej strony tylko dlatego, że przez ostatnie dwa lata piekielnie zżyłam się z bohaterami.
Dwa lata? Tak długo czyta się siedem książek? Otóż, tak. Tak ponieważ czas oczekiwania na tom VI wynosił rok. Na siódmy poczekałam kolejnych 13 miesięcy. Ale było warto. VII niczym nie odstaje od fenomenalnych poprzednich części, jednocześnie jest tak różny od I tomu, że gdyby pominąć tomy 2-6 można byłby pomyśleć, że jedyne co łączy te powieści to imiona bohaterów.
Wniosek? Nie sposób czerpać stu procent przyjemności z czytanie "Bram..."...

czarna_maggie | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Paranormale
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Jedna z moich ulubionych serii paranormalnych dobiegła końca. Zblazowany świat nieśmiertelnych upadłych aniołów, zmuszonych żywić się ludzką krwią, pełen przepychu i rozpusty znalazł swój finał. Nie powiem, ostatni tom bardzo mnie rozczarował. Czym? Happy endem! Czy naprawdę wszyscy musieli jakoś wykaraskać się z problemów i żyć długo i szczęśliwie? Nie. Od nadmiaru cukru aż mdli.
Książkę jednak pochłania się błyskawicznie a wiele odniesień historycznych jest wspaniałą przyprawą, jeśli chodzi o moje podniebienie.

Sandra | 2013-12-23
Przeczytana: 2013 rok

No cóż... po ponad trzech tygodniach czytania wreszcie przebrnęłam przez ,,Bramy raju" i tym samym skończyłam cykl ,,Błękitnokrwiści". Czytając recenzje dziwię się, że seria ma aż tak dobre opinie. Dla mnie cały cykl jest, delikatnie mówiąć, słaby. A ostatnia część w swej beznadziejności pobija pierwszą.
Nudna, ciągnąca się jak flaki z olejem historia, którą można było zmieścić na 150 stronach. Mam wrażenie, że książka pisana jest na siłę i na kolanie. Grafomaństwo pani de la Cruz poraża, jedna z najgorzej napisanych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Do tego zakończenie, które jest tak przewidywalne, że już na samym początku można wywnioskować jakie będą losy bohaterów.
Po przeczytaniu ,,Błękitnokrwistych" książki Melissy de la Cruz będę omijać szerokim łukiem. I naprawdę dziwię się, że ktoś to chciał wydać.

Caroline | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Och.
Chyba mnie nieco rozczarowała, choć na dobrą sprawę nie wiem czemu.
Zakończenie jak dla mnie zbyt wielkim happy end'em, ale z drugiej strony może dobrze że wszystko dobrze się skończyło.
Tylko rzeczy z ostatniego rozdziału się nie spodziewałam: Oliver wampirem? No, ale to by wiele wyjaśniało.
Podobało mi się wreszcie wyjaśnienie koligacji rodzinnych Schuyler. I poznanie rodziny jej ojca.
Dobra, nie mam dzisiaj głowy do pisania.
Tak czy inaczej wszystkim polecam by się zabrali za tą serię. Ja będę dobrze ją wspominać i wyczekiwać ekranizacji. Może kiedyś będzie ; )
Pozdrawiam!

aleczka | 2016-12-20
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Bardzo dobra seria, w zasadzie dla młodzieży, ale i mnie się podobała. Raziło tylko momentami, gdy niby potężne anioły zachowywały się jak infantylne nastolatki:)