Bramy Raju

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Błękitnokrwiści (tom 7)
Wydawnictwo: Jaguar
Gates of Paradise
Sherry

Ostatni tom bestsellerowej serii “Błękitnokrwiści” autorstwa Melissy de la Cruz. Schuyler Van Alen ma coraz mniej czasu. Książę Piekieł szturmuje Bramy Raju, coraz bliższy objęcia władzy nad niebem i ziemią. Tym razem u jego boku stoją najpotężniejsi aniołowie, Abaddon i Azrael, znani śmiertelnikom jako Jack i Mimi Force. Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę...

Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Schuyler, ale czy uda im się dotrzeć na czas? Nie ma triumfu bez poświęcenia, nie ma wygranej bez ofiary… Czy Schuyler jest gotowa na to by pójść w ślady Michaela i uczynić to, co właściwe? Miłość i zemsta, obowiązek i lojalność. Życie i śmierć. Od decyzji jednej osoby mogą zależeć losy całego znanego świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013.

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

UnaPalomaBlanca | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Ta saga jest w moim mniemaniu tylko i wyłącznie na sam początek do przeczytania przed poznaniem znacznie lepszych serii nawet Zmierzch jest o wiele lepszy.

Bohaterowie oczywiście nie wszyscy ale szczególnie para główna jest dla mnie bezosobowa szczególnie Jack Kocha Schuyler i tyle w sumie o nim, bo przy całej sadze dalej nic o nim nie wiem i nic w nim do mnie nie przemawia w sumie tak samo jak główna bohaterka oni po prostu się pokochali nie znając się w ogóle w mojej opinii po prostu się zobaczyli i tyle to jest miłość na śmierć i życie.

Więcej nie będę już pisała jednak już miałam nadzieję, że ostatnia część podniesie poprzeczkę jednak tak się nie zdarzyło.

Przed tą serią czytałam serię Lux i ją o wiele lepiej pamiętam niż to co właśnie dziś skończyłam.

Taka po prostu saga na sam początek przed poznaniem bestsellerów z tego gatunku

"Lawrence zawsze zachęcał do poszukiwania i realizacji własnej pasji życiowej: Nie trać życia na to, co cię nudzi - powtarzał jej podczas niekończących się lekcji."

"As long as we're together, the rest can go to hell. - David Bowie"

Trochę minęło odkąd przeczytałam pierwszą część Błękitnokrwistych...
I o ile przez trzy lata większa część fabuły już dawno uleciała z mojej głowy (nie oszukujmy się, zostały tylko główne wątki, kilka pobocznych oraz ważne wydarzenia, plus parę scen, które jakoś zapadły w pamięć), tak bardzo dobrze pamiętam pierwsze spostrzeżenia podczas czytania tej serii.
Wówczas książka wydawała mi się zwyczajnie dziwna. Nie była taka jak inne i dopiero miało się okazać czy to dobrze, czy źle.
Dziwna, ponieważ z początku nie mogłam pozbyć się przeświadczenia, że zamiast powieści fantasy czytam pismo Cosmopolitan i że autorka, która akurat z owym pismem współpracuje trafiła pod zły adres.
No poważnie, w Błękitnokrwistyh (tak w ogóle - Błękitnokrwiści,...

Ridley | 2017-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiry, 2017
Przeczytana: 16 grudnia 2017

"Bramy raju" to finałowa część serii "Błękitnokrwiści", która wyszła spod pióra Melissy de la Cruz. Zakończenie powinno być epickie, z fajerwerkami, nieprawdaż?Co takiego zatem serwuje nam pani de la Cruz? Dla mnie... niezbyt jasną i dziwną opowieść, która przeplata w sobie tyle elementów, że ciężko je logicznie ułożyć.

Świat jaki zna Schuyler może niedługo zniknąć. Lucyfer szykuje armię, a zło czeka tuż za rogiem. Tymczasem wampiry, niegdyś majestatyczne anioły, chowają się i boją stawić czoła ciemności, część z nich zdecydowała się porzucić swoje dotychczasowe życie i "uczłowieczyć się". Zbliża się koniec, a Schuyler z przyjaciółmi musi zrobić wszystko, żeby ocalić społeczność Błękitnokrwistych i znowu zaprowadzić ich do raju. Nadzieją córki Gabrieli jest Bliss, jej siostra, która za wszelką cenę stara się sprowadzić do pomocy wilki, moc, która może pomóc przechylić szalę zwycięstwa na stronę wampirów. W czym jednak pomoże wataha, skoro Jack i Mimi zniknęli? Słuch po nich...

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Przyznam, że książka mogłaby być lepsza. Ale to nic. Jeśli ktoś nie jest tak wybredny jak ja, to przeczyta tą serię. Mi się bardzo dłużyła, momentami była śmiertelnie nudna. Chyba nie trafiłam tym razem, choć wampiry uwielbiam.

Cynicc | 2017-07-20

Takie tam; dobre czytadło, bo to nie jest książka, to może być czytadło - przerywnik między prawdziwymi książkami.
Mówiąc "prawdziwe książki" mam na myśli książki, przy których da się NAPRAWDĘ odczuwać emocje głębsze niż znudzenie albo zaciekawienie. Takie książki są na wagę złota; to historie bohaterów, nad którymi można popłakać, o których losy można się zamartwiać jak o coś realnego. Bo dla mnie na tym polegają książki; na tym, że można zakochać się do szaleństwa w jakimś miejscu, lub, jak w moim przypadku w jakiejś postaci. No a potem ja sięgam po czytadło - po coś co da mi odpocząć, nabrać świeżego spojrzenia na jakąś osobę, jakąś sprawę; nabrać dystansu i zachować "to coś" co mnie tak zachwyciło we wspomnieniach. Czasami robię też tak, że "podkreślam" przeczytanie jakiejś książki ekranizacją; to także pozwala nabrać nowego spojrzenia, jeszcze raz przeżyć tę historię, zobaczyć różnice no i znów: zdystansować się. Dla mnie nigdy nie było czytania książek dla wydarzeń, dla...

NNiki13 | 2017-03-18

Muszę przyznać, że czekałam na tę ostatnią część serii. Bardzo chciałam, by główna bohaterka odegrała tę ważną rolę, którą jak już od pierwszej części było mówione, miała pełnić. Jednak Schuyler mnie nie zachwyciła i moim zdaniem nie odegrała aż tak znaczącej roli, nawet w tej ostatecznej bitwie. O wiele bardziej podobała mi się za to postać Mimi (duży plus tej książki :) ).

Mleczna25 | 2017-01-23
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Pozytywne zaskoczenie po przebrnięciu przez pierwsze tomy tytułu. Szczerze mówiąc podczas czytania pierwszych części byłam zanudzona a temat wręcz mnie odpychał. Moda i jedzenie surowego mięsa niespecjalnie do mnie przemawiały. Jednak z czasem książka zaczęła się rozwijać i w kolejnych tomach historia stawała się ciekawa. Zauważyłam, że długie serie potrzebują długiego wprowadzenia. "Bramy Raju" było to epickie i dynamiczne zakończenie całości. Koniec był taki jakiego się spodziewałam i jaki chciałam przeczytać.Jednak mimo pozytywnych słów i pozytywnego zakończenia serii, nie uważam, żeby książka ta była bestsellerem..

wwprost_123 | 2017-01-19

Najlepsza ze wszystkich części.
„Błękitnokrwistych” przeczytałam pierwszy raz wiele lat temu. Pamiętam, że cała seria bardzo mi się podobała. Szczególnie sam zamysł odnośnie upadłych. Ostatnio postanowiłam przypomnieć sobie całą Sagę Schuyler i Czterystu. Tym razem nie wydała mi się już tak ciekawa. Od drugiej do szóstej części dłużyło mi się czytanie. Kilka fragmentów wręcz ominęłam. Mam wrażenie, że niektóre wątki są na siłę przedłużane.
Co do ostatniej części to z czystym sumieniem muszę przyznać, że jest naprawdę dobra. W zasadzie chyba najlepsza ze wszystkich, Akcja, słownictwo, fabuła. Pomysł na ostatnie rozdziały niespodziewany, za co duży plus. Główni bohaterowie dużo zyskali w moich oczach. Mimi – nie wiem dlaczego przez całą serię miałam do niej najwięcej sympatii. Generalnie polecam „Błękitnokrwistych” ze względu na ciekawy pomysł oraz niezłą kreację postaci. Dla mnie nie jest to bestseller, ale można się w nią nieźle wciągnąć.

aleczka | 2016-12-20
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Bardzo dobra seria, w zasadzie dla młodzieży, ale i mnie się podobała. Raziło tylko momentami, gdy niby potężne anioły zachowywały się jak infantylne nastolatki:)

nihmetay | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Mam mieszane odczucia jeżeli chodzi o cały cykl "Błękitnokrwiści". Oczywiście jest to seria przeznaczona dla młodszej części czytelników, więc pewne elementy fabuły niczym nie zaskakują. jednak mimo wszystko uważam, że jest mocno niedopracowana.
Cała historia miała wielki potencjał, autorka wprowadziła świeże i całkiem ciekawe spojrzenie na motyw wampira, jednak absolutnie nie wyciągnęła z niego wszystkiego pozostawiając wiele niedopracowań i wybaczcie słownictwo, ale mówiąc trywialnie spieprzyła sprawę.
W całej serii mamy wszystko wampiry, nefilimów, srebrnokrwistych, upadłe anioły, wilkołaki, demony, diabła, czarownice, trole, magię, zakazaną miłość...za dużo na raz jak na mój gust. Wydaje mi się, że właśnie w tym tkwi problem autorki, zbombardowała nas przez różnorodność stworzeń i utonęła w tym wszystkim nie mogąc dopracować całości. Książka nie jest zła, ale też do dobrych nie należy.
Według mojej oceny do plusów należy zaliczyć motyw wiecznego wampira, który odradza się w...