Przedkolumbijscy żeglarze i odkrywcy Ameryki

Wydawnictwo: Bellona
historia

Niezmierzone przestrzenie oceanu nie były dla prehistorycznych i antycznych społeczności. Przeciwnie, były pomostem ułatwiającym przemieszczenie się ludzi. Na tysiące lat przed Kolumbem realni ludzie na realnych okrętach z konkretnymi ideami przemierzali ocean. To dzięki nim wielkie cywilizacje znalazły ze sobą kontakt. - Odkrywcy spod znaku smoka i krzyża . - Narkotykowi baronowie epoki brązu . - Neolityczni i antyczni cywilizatorzy . Czy legendy z zmierzchłych czasów, zweryfikowane przez naukowców, głoszą prawdę Tego nie wiemy. Ale jedno wiemy na pewno: Kolumb nie dopłynął do Ameryki jako pierwszy. Dopłynął ostatni.

źródło okładki: i-ksiazka.pl

Krzysiek | 2015-05-31

Licząc na coś w rodzaju rozwiniętej pracy na temat hipotez i dowodów w zakresie podróży przez Atlantyk przed Kolumbem, otrzymuję książkę niespójną, balansująca na granicy teorii Daenikena i chaotycznych pomysłów Heyerdhala.

Pomieszane, autor sam gubi wątek, próbując natłokiem cytatów ze źródeł naprawić miałkość swojej własnej pracy.

Niestety poważny zawód.

Sensej | 2017-05-23