Uśmiech. Instrukcja obsługi

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Smile. A user's manual.
978-83-7489-423-4
Ewa

Dlaczego w różnych miejscach na świecie emotikony wyglądają inaczej? Czy istnieje gen szczęścia? Czy pięknie uśmiechająca się modelka może sprzedać każdy produkt? Jak uśmiechają się do siebie kochankowie? Uśmiech, choć kojarzy nam się z pozytywnymi emocjami, ma też swoją drugą naturę. Może maskować złość, zakłopotanie czy kłamstwo. Jak odróżnić szczery uśmiech od udawanego? To proste!...

Dlaczego w różnych miejscach na świecie emotikony wyglądają inaczej?
Czy istnieje gen szczęścia?
Czy pięknie uśmiechająca się modelka może sprzedać każdy produkt?
Jak uśmiechają się do siebie kochankowie?

Uśmiech, choć kojarzy nam się z pozytywnymi emocjami, ma też swoją drugą naturę. Może maskować złość, zakłopotanie czy kłamstwo. Jak odróżnić szczery uśmiech od udawanego? To proste! Wystarczy tylko odpowiednia instrukcja obsługi! Książka zawiera także wiele zabawnych anegdot i jest doskonałym przewodnikiem po różnicach kulturowych w podejściu do uśmiechu. Całość stanowi esencję wiedzy na temat uśmiechu, podaną w niezwykle przystępny i ciekawy sposób.

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: www.gwp.pl

jovika | 2014-01-10

książka przyprawiająca o uśmiech na twarzy, otwierająca oczy na pewne aspekty życia, w których wykorzystujemy uśmiech dla siebie i dla innych. dobra opcja na pewne przemyślenia: w jakich sytuacjach rzeczywiście JA chcę się uśmiechać?

Agata Jabłońska | 2012-12-27
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Podsumowanie: najlepsze. Książka na początku nudnawa, ale na końcu fajne wnioski. Polecam dla kulturoznawców

Anna | 2016-03-17
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, 2016