Mieć piękny umysł

Wydawnictwo: StudioEMKA
How To Have A Beautiful Mind
978-83-88607-89-9
Eida

Zastosuj siłę kreatywnego myślenia, by stać się bardziej atrakcyjnym, zmieniając obraz swojego umysłu! Wydajemy fortunę na ubrania, kosmetyki, diety i treningi, a nawet na operacje, by nasze ciała były atrakcyjniejsze. Jednak właściwie nie zastanawiamy się nad tą jedną rzeczą, która zwiększa atrakcyjność każdego z nas. Nic ona nie kosztuje, zabiera naprawdę mało czasu, a bez tego nawet najbardziej piękna fizycznie osoba będzie nieatrakcyjna: tą rzeczą jest piękny umysł. Niezależnie od tego, jak świetnie wyglądasz, jeśli masz nudny umysł, nie ma nadziei na to, że zaimponujesz ludziom w jakiejkolwiek sytuacji. Nie wymaga on wysokiego IQ, szerokiej wiedzy czy wspaniałej osobowości. Wszystko, czego trzeba, to kreatywność, wyobraźnia i empatia - a tych technik każdy może się nauczyć. W swej bestsellerowej książce Edward de Bono, słynący na świecie z tego, że potrafi zmieniać to, jak ludzie myślą, w sposób jasny, językiem praktyka uświadamia, jak zaimponować innym, stosując proste techniki konwersacji. Chcesz byś kimś, komu nie można się oprzeć? W takim razie posłuchaj rady de Bono - nie uwierzysz, jak bardzo może zmienić ona twoje życie. Pod jednym warunkiem - musisz spróbować!

Riwona | 2017-01-20
Na półkach: Przeczytane, Praca
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Autor uczył myślenia laureatów Nagrody Nobla oraz dzieci z zespołem Downa.
Wniosek: metoda musi być zarówno prosta, jak i skuteczna.

Zaciekawiła mnie już sama myśl "nauki myślenia"... Po spisie treści spodziewałam się książki ze składnikami i przepisem na umiejętność myślenia. Dostałam pakiet rozwijający kreatywność, wyobraźnię i empatię.
Edward de Bono podsuwa narzędzia (np. OPV, autorska metoda Sześciu Kapeluszy), które poszerzają sposób postrzegania tak, że osoba myśląca widzi szerszy obraz i działa odpowiednio do niego. Jest bardziej komunikatywna, interesująca, bo rozumie siebie, innych i świadomie używa mechanizmów rozmowy.

Proste techniki konwersacji mamy podane na tacy, wystarczy po nie sięgnąć. Polecam do przejrzenia.

Wojciech Głąbiński | 2010-12-21
Przeczytana: 2009 rok

Fascynują mnie książki o rozwoju osobistym. Ta jest niezwykła z wielu powodów. Przede wszystkim traktuje o kreatywności, i to w szczególny sposób. Mieć piękny umysł, ale nie na swój użytek, tylko na użytek innych. Żeby inni podziwiali nasz intelekt. Tylko czy tego można się wyuczyć? Jak najbardziej, pod dwoma warunkami: zapomnisz o fałszywej skromności i zmienisz przekonania na własny temat.

Wystarczy, że poćwiczymy umysł i zapoznamy się z ciekawymi technikami kreatywnego myślenia. Zwiększy się wtedy jakość naszego myślenie, nasze podejście do życia będzie pewnie jeszcze bardziej pozytywne.

Piękny umysł autor zestawia z ideą nudnego umysłu. Ja twierdzę jednak, że nikt nie ma nudnego umysłu, bo każdy z nas jest niepowtarzalny, ciekawy, błyskotliwy, tylko często bywa tak, że zachowujemy się i myślimy tak, jak inni, i gubimy w ten sposób naszą indywidualność, naszą pewność siebie, naszą autonomiczność.

Ta książka ma na celu pomóc w poszerzaniu naszych zdolności poznawczych i...

Krzysztof Rynkiewicz | 2017-07-03
Guitarrman | 2017-01-07