Poszukiwanie siebie

Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
83-85452-82-6
psychologia, samokontrola, rozwój
jaga700

Wszyscy w toku życia uczymy się samokontroli, spełniania oczekiwań innych ludzi, poświęcając znacznie mniej uwagi rozwojowi umiejętności życia w zgodzie ze sobą i realizacji siebie. Autor zachęca do poszukiwania własnego Ja, autentyczności i prawdy we własnym życiu. Proponuje ćwiczenia służące rozwijaniu kontaktu z samym sobą. SPIS TREŚCI Minęło już ćwierć wieku 5 Od Autora 14 CZĘŚĆ PIERWSZA...

SPIS TREŚCI

Ćwiczenia 237
Dalszy ciąg nastąpi 275

pozytywka_1605 | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Dla kogoś, kto dopiero wkracza na ścieżkę Poznawania Siebie, to dobra pozycja. Dowie się podstawowych rzeczy na temat funkcjonowania świadomości i pomoże wyznaczyć kierunek zmian.

Kogoś, kto ma za sobą inne lektury o podobnej tematyce - nie zaskoczy. Ale na pewno uporządkuje wiedzę i będzie bodźcem, żeby od lektury i ,,suchego" teoretyzowania, przejść do działania i praktyki.

Autor wielokrotnie podkreśla, że poznawanie siebie odbywa się przede wszystkim poprzez uczestnictwo w świecie i poprzez kontakt z ludźmi, bo ,,nikt z nas nie jest samotną wyspą".

Mnie w tej książce urzekło pewne zdanie. Przytoczę je w formie, w jakiej je zapamiętałam: ,,nie ma ludzi lepszych i gorszych. Są ludzie, którzy nad sobą pracują i ludzie, którzy tego nie robią."

Kabanos | 2016-04-17
Anonim | 2015-02-02