Bez pośpiechu. Jak mądrze rozwiązywać problemy i nie zwariować w szybkim świecie.

Tłumaczenie: Wojciech Mitura
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Kathy Feel

Wszyscy ulegamy presji, żeby pracować szybciej, załatwiać więcej spraw i błyskawicznie rozwiązywać problemy. Ale podejmowanie decyzji na łapu capu może spowodować więcej komplikacji na dłuższą metę. Żeby znaleźć naprawdę trwałe i skuteczne rozwiązania potrzebny jest czas. W tej zabawnej i prowokacyjnej książce Carl Honoré, autor bestsellerowej Pochwały powolności, rozmawia z fachowcami z...

W tej zabawnej i prowokacyjnej książce Carl Honoré, autor bestsellerowej Pochwały powolności, rozmawia z fachowcami z całego świata, którzy nie żałują czasu na szukanie najlepszej – chociaż wcale nie najszybszej – drogi do wyjścia z kłopotów. Honoré wyjaśnia, dlaczego w biznesie, polityce, edukacji, opiece zdrowotnej, a także w naszych relacjach z ludźmi warto przeciwstawiać się otaczającej nas kulturze szybkiego fixu i proponuje sposoby pomocne w znajdowaniu bardziej przemyślanych i twórczych rozwiązań, które da się z powodzeniem zastosować w każdej sferze życia.

źródło opisu: drzewobabel.pl

źródło okładki: drzewobabel.pl

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Obraz współczesnego człowieka w dzisiejszych czasach kreuje pośpiech, nerwowość, rozdrażnienie. Dzieje się tak, ponieważ naszym priorytetem staje się wszechstronny rozwój. Często nie dosypiamy, obciążamy nasz organizm większą ilością obowiązków, która często jest wręcz niewykonalna. Zgodnie z rozsądkiem powinniśmy podejmować pracę według swoich możliwości, spełnienia zawodowego. Każdy z nas ma granice fizycznej i psychicznej możliwości. Praca ponad siły przyspiesza tylko nasze "przeniesienie się na łono Abrahama". Krótko mówiąc - powinniśmy się oszczędzać.

Carl Honore w swojej książce pokazuje czytelnikowi "jak mądrze rozwiązywać problemy i nie zwariować w szybkim świecie". Powolne działanie może przynieść korzyści. Bardziej korzystna jest dla nas spokojna analiza problemu i kompleksowe podejście do jego rozwiązania. Według starego przysłowia "gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy" nie możemy pozwolić na to, aby postęp cywilizacji narzucił nam tempo życia. Nie możemy...

książek: 1938
Demi | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

dobra, ale... troszkę przegadana, przez to ciut nudnawa. Ale zwolnić zawsze warto. Na jej przeczytanie też.