Popularne wyszukiwania
Polecamy
Edward de Bono

24
5,2/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,2/10średnia ocena książek autora
246 przeczytało książki autora
663 chce przeczytać książki autora
15fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Myślenie lateralne. Czym jest i jak wiele znaczy
Edward de Bono
6,2 z 20 ocen
81 czytelników 3 opinie
2015
Wodna logika. Wypłyń na szerokie wody kreatywności
Edward de Bono
4,8 z 4 ocen
21 czytelników 0 opinii
2011
Myślenie przeciw konfliktom. Twórcze metody rozwiązywania sporów
Edward de Bono
6,0 z 2 ocen
20 czytelników 0 opinii
2010
Umysł kreatywny. 62 ćwiczenia rozwijające intelekt
Edward de Bono
5,5 z 13 ocen
74 czytelników 2 opinie
2009
5+ (plus). Życie obfite w Szczęście, Humor, Pomoc, Nadzieję oraz zdrowie
Edward de Bono
3,1 z 8 ocen
22 czytelników 2 opinie
2008
Myślenie lateralne. Idee na przekór schematom
Edward de Bono
5,7 z 27 ocen
136 czytelników 2 opinie
2008
Naucz się myśleć kreatywnie : podręcznik twórczego myślenia dla dorosłych i dla dzieci
Edward de Bono
4,8 z 6 ocen
39 czytelników 0 opinii
1998
Jak mysleć sprawniej? Przewodnik myślenia innowacyjnego
Edward de Bono
4,0 z 2 ocen
14 czytelników 0 opinii
1998
Najnowsze opinie o książkach autora
Myślenie lateralne. Czym jest i jak wiele znaczy Edward de Bono 
6,2

„Czy ty potrafisz logicznie myśleć?” – odbiorcami takich pytań są ludzie, którzy łamią wszelkie kanony, burzą dawne porządki, próbują wypracować nowe metody patrzenia na problem. Logiczne myślenie jest synonimem sukcesu, ale czy ten sukces gwarantuje? Na pewno zapewnia powiększanie wiedzy, ale czasami posiadana wiedza może być błędnym kołem. Dowodem na to może być spojrzenie na miejsce Ziemi we wszechświecie: planeta w centrum kosmosu sprawiała naukowcom wiele problemu w prowadzeniu obliczeń, wytyczaniu dróg gwiazd i planet, które nie miały prostych tras. Wiły się i plątały po dziwnych szlakach wokół malutkiej planety zamieszkałej przez istoty myślące. Nie bez przyczyny o odkryciu Kopernika mówi się „rewolucja”. Owo podejście do zagadnienia wymagało odmiennego spojrzenia, szukania nowych dróg, zmiany perspektywy patrzenia, porzucenia znanych teorii i poszukanie swojej własnej. To wymagało myślenia lateralnego.
Otwarcie się na odmienne rozwiązania, szukanie możliwości odmiennego spojrzenia na świat, dziecięce zdziwienie, próba odkrywania otoczenia i ciągłe podważanie odkryć autorytetów, elastyczność, pomysłowość prowadzą do tworzenia nowych sposobów patrzenia na otoczenie, możliwość rozwiązywania problemów. Takie twórcze, odmienne myślenie niezbędne jest na rynku pracy. Najbardziej wynagradzani są ci, którzy potrafią przekonać do swoich innowacji, które w każdej dziedzinie są poszukiwane, a często niestety ograniczają się do lekkiego poszerzania starych koncepcji.
Edward de Bono zauważa, że nowe pomysły w wielu przypadkach przepadają, ponieważ ludzie boją się inwestować się w nie pieniądze. Sporo pomysłów musiało czekać wiele lat, by móc odnieść sukces, a jeszcze więcej po prostu przepadło. Mimo tego warto rozwijać u siebie twórcze myślenie.
Książkę polecam wszystkim, którzy pragną rozwinąć u siebie wrażliwość na różnorodne sposoby rozwiązywania problemów, szukania nowych dróg pozwalających zaoszczędzić czas i pieniądze. Wykorzystywanie nietypowych narzędzi szczególnie przydatne jest w marketingu.
Mieć piękny umysł Edward de Bono 
5,6

Fascynują mnie książki o rozwoju osobistym. Ta jest niezwykła z wielu powodów. Przede wszystkim traktuje o kreatywności, i to w szczególny sposób. Mieć piękny umysł, ale nie na swój użytek, tylko na użytek innych. Żeby inni podziwiali nasz intelekt. Tylko czy tego można się wyuczyć? Jak najbardziej, pod dwoma warunkami: zapomnisz o fałszywej skromności i zmienisz przekonania na własny temat.
Wystarczy, że poćwiczymy umysł i zapoznamy się z ciekawymi technikami kreatywnego myślenia. Zwiększy się wtedy jakość naszego myślenie, nasze podejście do życia będzie pewnie jeszcze bardziej pozytywne.
Piękny umysł autor zestawia z ideą nudnego umysłu. Ja twierdzę jednak, że nikt nie ma nudnego umysłu, bo każdy z nas jest niepowtarzalny, ciekawy, błyskotliwy, tylko często bywa tak, że zachowujemy się i myślimy tak, jak inni, i gubimy w ten sposób naszą indywidualność, naszą pewność siebie, naszą autonomiczność.
Ta książka ma na celu pomóc w poszerzaniu naszych zdolności poznawczych i komunikacyjnych. Autor zachęca jak może, byśmy skupili się bardziej na swoim wnętrzu, byśmy doskonalili swoje ukryte talenty. Robi to w umiejętny sposób, w końcu jest znanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie kreatywności.
De Bono w klarowny i przekonujący sposób opisuje podstawowe wartości, jakie zagwarantują nam posiadanie umysłu uczącego się, otwartego na świat i podatnego na korzystne zmiany. Dla mnie najciekawsze rozdziały książki to "Jak słuchać?", "Jak reagować?" i "Dygresje i schodzenie z utartych szlaków". Dużo praktycznych wskazówek opartych na ciekawych przykładach.
Czyta się świetnie!