Konieczne kłamstwa, proste prawdy

Wydawnictwo: Albatros
Vital lies, simple truths
83-904774-9-1
Agata

Książka jest skonstruowana wokół idei tzw. ślepej plamki, faktu, iż zdajemy się nie zauważać pewnych nieprzyjemnych, zagrażających nam wydarzeń z otaczającej rzeczywistości, co służy utrzymaniu poczucia wartości i bezpieczeństwa. Nierzadko owa deformacja prowadzi do problemów. Książka Golemana stanowi nowoczesną interpretację wybranych tez psychoanalizy, opartą na współczesnych teoriach i...

Nierzadko owa deformacja prowadzi do problemów. Książka Golemana stanowi nowoczesną interpretację wybranych tez psychoanalizy, opartą na współczesnych teoriach i wynikach eksperymentów psychologii poznawczej i społecznej.
Autor ilustruje swoje wnioski licznymi przykładami, odwołując się do faktów, przypadków klinicznych i zdarzeń codziennych. Daniel Goleman jest dr nauk humanistycznych, wykładowcą Uniwersytetu Harvarda, felietonistą "New York Timesa"; odniósł wielki sukces, publikując książkę Inteligencja emocjonalna, która już kilka lat utrzymuje się na liście światowych bestsellerów.

źródło opisu: nota wydawcy

qteck | 2016-12-08