83-7006-676-3
wilcza_jagoda

Przygotowany przez młodych krytyków wybór opowiadań o miłości zawiera najciekawsze utwory, jakie napisano na ten temat w polskiej literaturze powojennej. Obok delikatności Stachury - jak zawsze przenikliwy Hłasko, obok Rudnickiego - Herling-Grudziński, a także Czycz, Iwaszkiewicz, Filipowicz, wielcy mistrzowie pióra próbują przeniknąć naturę najsubtelniejszego z uczuć, pokazać jego stałą i różnorodną obecność w naszym życiu, a także konsekwencje, jakie za sobą pociąga.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/