Raj na Ziemi i inne historie

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
83-88819-17-8
Asior

Co się w niej kryło można sprawdzić kupując czwarty tom pt. Moja oszałamiająca kariera. Ale i w Raju na ziemi są rzeczy prawie nieznane. W sumie 8 opowiadań i klika zdjęć autora. Większa część tych opowieści ukazała się wcześniej w pismach literackich, ale nigdy - do tej pory - nie były publikowane w formie książkowej. Ten tomik Himilsbach przygotowywał w połowie lat 80. dla jednego z...

Większa część tych opowieści ukazała się wcześniej w pismach literackich, ale nigdy - do tej pory - nie były publikowane w formie książkowej. Ten tomik Himilsbach przygotowywał w połowie lat 80. dla jednego z wydawnictw. Ale nigdy go nie złożył.

Gorzej się poczuł, zapomniał, nie miał czasu, zapił. Nie wiadomo. Jedno jest pewne: teraz, wreszcie, ukazują się po raz pierwszy.

***
Jasio kiedyś pił piwo na środku Marszałkowskiej. Podeszła do niego staruszka.
- Co Pan tu, proszę Pana, co Pan tu sieje zgorszenie, piwo Pan pije na środku ulicy.
- Babciu - powiada Janek - Pani nie wie o co chodzi, ja do organizmu wprowadzam bajkowy nastrój.

/ wg relacji przyjaciela, poety Z. Jerzyny /

źródło opisu: http://etiuda.net/?p=productsMore&iProduct=29