Wszystko ok? Psychologia dla nastolatków

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Omówione zagadnienia: Psychika nastolatków, umysł, zachowania i uczucia młodego człowieka dorastającego w obecnych czasach, Tworzenie się osobowości, doświadczenia osobiste, dzieciństwo, okres dojrzewania i początki dorosłości, Rodzice, rówieśnicy, narkotyki, seks, przemoc, dyskryminacja ze względu na płeć, religię, pochodzenie etniczne, grupę kulturową, Zaburzenia: zaburzenia odżywiania, uzależnienia, samobójstwo

kasiamaja | 2011-10-28
Przeczytana: 24 października 2011

Świetna książka. Naprawdę pomogła mi zrozumiec siebie jako człowieka, istotę ludzką, zrozumiec mój problem. Dowiedziałam się o wielu aspektach psychologi,ksiązka ta, jest pierwszą ksiązką psychologiczną jaką czytałam. To psychologia dla nastolatków, co potwierdzam, gdyż jest napisana zrozumiałym językiem. Teraz wiem jak na siebie patrzec. Przed przeczytaniem tej książki miałam ogromny problem - teraz jest on znacznie mniejszy, a to tylko dlatego, że poprostu mnie uświadomiła. Wczesniej myślałam, że tylko ja jestem dziwna, głupia, że tylko ja jedna z nielicznych mam problem i cierpię. Teraz wiem, że to bzdura. Prawie wszyscy cierpimy. Tylko na swój sposób. Człowiek to skomplikowana osoba. Ale najważniejsze to zrozumiec siebie i nie pogubic się. Pozwolę przytoczyc sobie słowa z ksiązki, które najbardziej mi się spodobały : "W ostatecznym rozrachunku oddziaływac będzie na ciebie cały świat. Jeśli nie nauczysz się radzic sobie z nim i zamieszkującymi go ludźmi, to zamknął cię gdzieś w...

yanek | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Książkę kupiłem ze 2 lata temu młodszej nastoletniej siostrze. Teraz przeczytałem z ciekawości. Mam 27 lat i uważam, że książka jest na poziomie, nie jest zbyt dziecinna, ale nie jest też śmiertelnie poważna, co mogłoby męczyć (jak podręczniki akademickie). Książka to mix informacji z zakresu psychologii, dobry punkt zaczepienia do dalszego zgłębiania wiedzy, a jednocześnie bardzo dobra pozycja samodzielna, na której można poprzestać, zdobywszy podstawową wiedzę, która pomaga zrozumieć procesy rządzące światem ludzi i naszym życiem.

Marcin-Marcello- Pazio | 2016-07-22
Przeczytana: 20 listopada 2014

Poszukiwałem kilku odpowiedzi by się zrozumieć, jednak poza kilkoma odpowiedziami zyskałem kolejne pytania więc książka jak najbardziej spełnia swoje zadanie. Język jest jak najbardziej przystępny dla nastolatka.

Zlotko | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Jakkolwiek głupio i niepoważnie prezentuje się tytuł i okładka - książka jest genialna! Skarbnica wiedzy, napisana w ciekawym stylu. Można znaleźć masę ciekawych informacji o samym sobie. Godna polecenia i to nie tylko nastolatkom.

Wika | 2015-08-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane