W dżungli życia. Poradnik dla dziewczyn i chłopców (oraz niektórych dorosłych)

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
978-83-60000-27-4
poradniki
jjon

Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogach dobrze oznakowanych i prowadzących, jak mi się wydawało - we właściwym kierunku. Kiedy okazywało się, że te wydeptane trakty w rzeczywistości są bezdusznym pustkowiem, zaczęłam szukać dziewiczych ścieżek, przez które przedzierałam się wbrew woli i chęci innych ludzi. Ostrzegano mnie, że źle skończę, a ja organizowałam następną wyprawę do Ameryki Południowej, Afryki czy Azji. Wiele razy rzeczywiście byłam bliska utonięcia w trzęsawiskach i bagnach dżungli amazońskiej i życiowych pułapek takich jak narkotyki, alkohol, anoreksja, bulimia, samotność czy przemoc. Ale zawsze w ostatniej chwili ratował mnie wewnętrzny głos, który zaczynał krzyczeć, że przecież nie tego szukałam i nie o to mi chodziło. Nie chciałam kończyć nieszczęśliwie jako bohaterka tragedii. Chciałam żyć i być szczęśliwa. Powracałam więc do przerwanej podróży przez rzeczywistość i wyruszałam na kolejny koniec świata, żeby na nowo próbować znaleźć drogę we właściwym kierunku. Gdybym wiedziała dokładnie czego szukam albo jakie pytania powinnam zadać spotykanym po drodze ludziom, być może byłoby mi łatwiej. Ja tylko czułam, że powinno być inaczej, że życie nie może być beznadziejnym splotem okoliczności, w których człowiek jest bezradnym więźniem. I rzeczywiście. Odkryłam kilka ważnych rzeczy, o których nikt mi nigdy nie powiedział. Musiałam sama sparzyć się wiele razy, żeby je zrozumieć. Dlatego postanowiłam o nich napisać. Nauczyłam się pokonywać trudności i rozwiązywać problemy.

Ze wstępu Autorki

boziaczek | 2014-06-25

Wspaniały poradnik dla wszystkich. Uwielbiam Beatę Pawlikowską za jej zdrowe spojrzenie na świat, który nas otacza. Za to, że dzieli się z nami swoim doświadczeniem życiowym, które ma niemałe. Książka pozwala spojrzeć na wiele rzeczy inaczej, czasem rozwiązanie problemu jest w zasięgu ręki i zależy tylko od nas. Książka posiada świetną oprawę graficzną - rysunki samej p. Pawlikowskiej. Polecam gorąco:) Warto zajrzeć!

Tathagatha | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Dobra pozycja na początek dla każdego, kto chciałby rozpocząć rozwój osobisty lub choć odrobinkę zmienić postrzegania świata i siebie przede wszystkim!

Autorka pisze prostym i łatwo przyswajalnym językiem. Taka lekka forma jest niezwykle ważna, by zauważyć rzeczy tak proste, że aż niedostrzegalne na co dzień.

Książka została podzielona na krótkie a zarazem treściwe rozdziały. Opowiadają one o życiu autorki, o jej doświadczeniach i o nauce płynącej z tych doświadczeń. O sukcesach i o porażkach, o tym jak pokochać siebie i jak realizować marzenia.
Dla mnie osobiście było kilka takich przełomowych momentów, które można nazwać olśnieniem. Uważam, że warto przeczytać książkę dla jednego takiego olśnienia...a jeśli ich więcej, to tym lepiej.

Oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam, nie wszystkie rady i refleksje są uniwersalne. Natomiast moje zdanie jest takie, by wszystkie książki coachingowe czy poradniki czytać mądrze i starać się odkryć siebie, swoje niepowtarzalne ja - którego w...

kasiamaja | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Czytając każde zdanie, każdy wyraz, czułam coś podobnego do katharsis. Czułam, że uwalniają się ze mnie złe emocje, myśli, a zastępują pozytywną energią, prawdą i mądrością. Wypuściłam z siebie niepewnośc, strach przed przyszłością. Beata pokazała mi nowy, inny sposób myślenia o własnym życiu. Teraz wiem, że będzie ono takie, jakie je sobie sama stworzę. Dlatego nie boję się przyszłości, bo wiem, że wszystko zależy ode mnie. Muszę sobie tylko zaufac. I ufam.
Ta książka od tej pory jest moim przewodnikiem przez życie. A tak właściwie, to jest nim sama Beata.
Wypożyczyłam tą książkę w bibliotece ale muszą ją zakupic, żebym mogła miec do niej stały dostęp. Gdziekolwiek będę wyjeżdżac, czy to w daleką podróż, czy nieco bliższą i krótszą, chcę ją miec przy sobie. Tak jak dla katolika Pismo Święte jest przewodnikiem, tak dla mnie jako człowieka "W dżungli życia" Beaty Pawlikowskiej jest przewodnikiem, wskazującym drogę w każdej życiowej sytuacji.

***

Każdy ma swoją dżunglę życia....

Hanna | 2015-09-15

W dżungli życia, to książka zmuszająca czytelnika do myślenia, zastanowienia się nad sobą i swoimi wyborami. Na pewno wiele porad Beaty, zawartych tu, działało na mnie pobudzająco i zmusiło do działania w wielu dziedzinach życia. Dlatego polecam ten poradnik szczególnie tym, którzy szukają dla siebie rozwiązań i chcą się wewnętrznie poukładać.

raya | 2011-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

„W Dżungli Życia” to książka autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Autorka jest znaną podróżniczką, prowadzącą w Radiu Zet audycję „Blondynka w Wielkim Mieście”. Jednak tym razem zamiast powieści podróżniczej otrzymujemy dzieło pełne refleksji, porad oraz informacji dotyczących życia Beaty Pawlikowskiej. Czy porady oraz refleksje są przydatne? Czy zmieniły mój sposób myślenia?

Bardzo trudne opisuje się książki, które są pełne porad, refleksji. „W Dżungli Życia” natrafimy na pewną formę autobiografii. Autorka chce przekazać nam tajemnicę życia. Tajemnicę szczęścia, zrozumienia siebie. Beatę Pawlikowską poznajemy od zupełnie innej strony. Dowiadujemy się o jej sposobie myślenia, dzieciństwie, podróżach, a nawet przebytej anoreksji czy próbie samobójczej. Z początku mogło nam się wydawać, że wielka podróżniczka miała proste życie, w końcu spełniała swoje marzenia itd. Jednak w głębi duszy nadal poszukiwała samej siebie, nie była szczęśliwa, nie mogła siebie polubić. Wydaje mi się, że...

agta | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

Książkę pożyczyła mi koleżanka, mówiąc, iż może mi się spodoba, bo ona sama nie mogła przebrnąć (nie podobał się jej styl pisania autorki). Przyznaję otwarcie na wstępie: to było moje pierwsze zetknięcie z piórem Beaty Pawlikowskiej i zachwytu to spotkanie we mnie nie wywołało.

Patrząc na tytuł, czytając tył okładki czy opis, można odnieść wrażenie, że to jest ta książka, TA WŁAŚNIE KSIĄŻKA która odmieni Twój, mój i ogólnie wszystkich los. Otóż nie.
Ta książka jest akurat tak naprawdę autobiograficzna. Każdy rozdzialik kończy się autorką (na danym etapie swojego życia) zadającą sobie pytanie: czego w ogóle chcę od życia.
Język jest prosty i zawiera dużo powtórzeń (autorka czuje się "jak Kopciuszek zaproszony do pałacu na bal" raz wyjeżdżając do Londynu, potem znów jadąc do Warszawy). Doprawdy można zacząć się zastanawiać ile drzew zeszło na nakład, gdy treść całej książki można streścić tak: autorka długo nie wiedziała, kim chce być. Na jej liście wymarzonych zawodów były m.in.:...

PABLOPAN | 2012-03-28

Jedna z najgorszych książek jakie czytałem. Wcale do mnie nie przemówiła,szczerze mówiąc ledwo przez nią przebrnąłem i na ostatniej stronie westchnąłem z ulgą.

hasiek | 2011-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2011, Nigdy więcej
Przeczytana: 20 maja 2011

Wiele dobrego naczytałam się o tej książce w Internecie, ale wciąż nie byłam przekonana do zakupu. A był on konieczny, aby przeczytać to "dzieuo", bo z teraz niezrozumiałych dla mnie powodów w mojej bibliotece chodliwa jest ona jak mało która. Tak więc, środa zastała mnie stojącą w gdańskim Empiku, pełną niezdecydowania. I gdy beztrosko kartkowałam sobie tę książkę, trafiłam na fragment o ludziach - wampirach, a że opis pasował do paru osób z mojego otoczenia, podjęłam decyzję o wydaniu 35zł na wypociny pani Pawlikowskiej.

Czego się spodziewałam? Doświadczona licznymi przygodami z literaturą poradnikową, nie miałam złudzeń, że ktoś powie mi, jak żyć. Ale to, co zawierała ta książka, kompletnie mnie zbiło z nóg, a po skończeniu miałam poważny dylemat, czy odpowiedniejszą reakcją jest śmiech, czy płacz.

"W dżungli życia" to dziwna mieszanka. Zaczyna się częścią autobiograficzną, która jest jednocześnie najciekawszą i najbardziej trzymającą się kupy. Bezboleśnie przeplata się z...

Ola | 2010-05-10
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 11 marca 2010

Książka z pomysłem.
Moim zdaniem potrafi postawić na nogi.
Autorka na przykładzie swojego życia i swoich doświadczeń uświadamia czytelnikowi,że to w jego rękach znajduje się jego los.
Polecam, szczególnie dla poszukujących siebie.

Aneta | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Przeczytałam z czystej ciekawości. Książki Pani Beaty Pawlikowskiej są dość popularne, chciałam sprawdzić w czym tkwi ich sekret.
Być może jestem już za "stara" (książka dedykowana jest dla dziewczyn i chłopców oraz niektórych dorosłych) i z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Być może za dużo przeszłam i przepisy zaprezentowane się nie spełniły.
Ciągle miałam wrażenie, że nie napisane zostało to , co najważniejsze. Zrób tak, postępuj tylko tak, nie rób natomiast tak, po żadnym pozorem nie próbuj tego... Jednak braku dookreślenia w jaki sposób tego dokonać. Być może odpowiedź na to pytanie musi stworzyć sobie każdy czytelnik.
Mimo wszystko polecam, dla odpowiedzi na pytanie, a jak ja postępuje w określonych sytuacjach.