6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz

Tłumaczenie: Piotr Turski
Wydawnictwo: Rebis
The 6 Most Important Decisions You'll Ever Make
poradniki

W książce 6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz Sean Covey udziela młodym ludziom ważnych porad przydatnych w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji. Wykorzystuje rzeczywiste historie nastolatków z całego świata i pokazuje młodzieży, jak odnieść sukces w szkole, zdobyć dobrych przyjaciół, porozumiewać się z rodzicami, zachować rozsądek w sprawach randek i seksu oraz unikać nałogów i budować poczucie własnej wartości. To nowatorska książka z mnóstwem oryginalnych żartów rysunkowych, inspirujących cytatów i zabawnych kwestionariuszy, która pomoże nastolatkom nie tylko przetrwać, ale i odnieść prawdziwy sukces.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://literacki24.pl

Piodr123 | 2017-11-20

Genialna, zmienia podejście do życia, spojrzenie na świat i siebie samego. Jeśli ktoś chce poprawić swoje podejście do otoczenia, ta książka na pewno się sprawdzi.

Rzuczek | 2017-02-25
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo fajna książka :) Przeczytałam ją jak jeszcze byłam w liceum i na prawdę mi pomogła :) Książka czytelna, napisana normalnym językiem, kolorowa i z obrazkami co sprawia, że książka jest na prawdę "na luzie" :)

Sebsoon | 2017-01-05

Uczymy się życia na podstawie własnych błędów. A co jeśli nie musimy ich popełniać?
Dzisiejszy post kieruje ku osobom, które dopiero wchodzą w dorosłe życie, czyli nastolatkom takim jak ja!
Skupimy się na szkole, kontaktach z rodzicami, czym jest przyjaźń, seks u nastolatków i poznanie siebie, czyli samoocena.
Pan Sean Covey przewrócił mi świat. Zwrócił uwagę na rzeczy oczywiste o których normalnie się nie myśli i na takie, które dopiero będą nastolatka czekały i nie myśli się o nich na poważnie.
Od pierwszych stron książka bardzo mnie wciągnęła. Miałem wrażenie, że rozmawiam z przyjacielem a nie czytam książkę
napisaną przez dorosłego człowieka.
Jak to się zaczęło?
Pewnego dnia autor wysłał maile do nastolatków z całego świata z pytanie "Co sprawia Ci największą trudność" z miliona odpowiedzi sześć wybijało się na pierwszy plan. Podobnie było z siedmioma nawykami.
Sean Covey w jednej książce wypisał siedem nawyków, którymi powinniśmy się kierować (a przynajmniej zacząć). W...

JulkaBu | 2016-06-12

Dawno nie czytałam takiego niesamowitego poradnika! Można by pomyśleć że kolejny człowiek chce zabłysnąć na przerobionym milion razy temacie, jednak autor pokazuje, jak pozory mogą mylić.
Pierwsze co rzuca się w oczy, to oczywiście fakt, że książka podzielona jest na rozdziały. Jest to o tyle pomocne, gdy mnie osobiście ten związany z uzależnieniami nie dotyczył, mogłam swobodnie znaleźć te działy, które mnie interesowały.
Autor kierował się pewnymi schematami. Były one pomocne, bo dawały mi możliwość przyjrzenia się samej sobie i tego jak się odnieść do pewnych spraw. Były też pewne paradygmaty, które przełożone na praktykę, faktycznie mi pomogły. Oczywiście nie z każdą radą autora się zgadzam. Myślę jednak, że książka jest idealna dla osoby wchodzącej w świat nastolatków jak i dla "dojrzalszego" nastolatka, gdyż na zmiany nigdy nie jest za późno.

Asia | 2016-03-10

Jak żyć aby w swoim życiu popełniać jak najmniej błędów? Kolejna książka Covey'a obowiązkowa dla każdego nastolatka! Bardzo pomocna w życiu :) Polecam!

Katka | 2015-06-06
Na półkach: Przeczytane, Rozwój

Książka dla młodzieży przekazująca dobre wartości, mająca wydźwięk trochę moralizatorski. Poruszane w niej tematy są jak najbardziej aktualne, a dzięki lekkiemu tekstowi i zabawnym ilustracjom, oraz najróżniejszym schematom autor naprowadza młodych ludzi na właściwe ścieżki. Ponadto książka gromadzi doświadczenia innych nastolatków, ukazując skutki ich decyzji.

Magda Kręczewska | 2015-02-22

Bardzo dobra jako poradnik dla nastolatków, napisana swobodnym i zabawnym językiem.

Rasia | 2013-07-05
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Powiem szczerze, że ksiązka bardzo mnie zaskoczyła swoim wyglądem wewnętrznym. Wyróżniała się spośród innych. Była kolorowa, poruszała ważne tamaty w sposób, który interesuje czytelnika. Już w bibliotece wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Zaskoczyło mnie też to jaka była cięzka. Jeśli chodzi o samą książkę, byłam zachwycona, jeszcze bardziej niż przed jej przeczytaniem. Autor zachęca do zastanowienia się, nad podjęciem decyzji: nad nałogami, miłością, przyjaźnią. Według mnie bardzo pouczająca ksiązka w ciekawy sposób, dzięki czemu ma bardzo dobry przekaz. Podziwiam autora, że udało mu się stworzyć takie dzieło. Uważam, że książkę powinni przeczytać zarówno młodzi, jak i dorośli, którzy zastanawiają się, w jaki sposób dojść do dziecka i jak zatrzymać dobre kontakty rodzinne. Polecam mocno tą książkę!

klarciak | 2013-06-06
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Bardzo fajna, mądra książka. Poruszane są tematy najważniejsze w życiu nastolatków. Super poradnik, który każdy powinien przeczytać :)

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: 09 marca 2010

Niewątpliwie książka zmieniła moje podejście do życia. Może nie od razu o 180 stopni, ale na razie to będzie może 60 stopni. Inaczej spojrzałam na wiele spraw, na inne dopiero nieśmiało zerkam. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Mój brat, który ma alergię na książki stwierdził, że jest ciekawa. To od razu zachęca. Polecam!