6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz

Tłumaczenie: Piotr Turski
Wydawnictwo: Rebis
The 6 Most Important Decisions You'll Ever Make
poradniki

W książce 6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz Sean Covey udziela młodym ludziom ważnych porad przydatnych w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji. Wykorzystuje rzeczywiste historie nastolatków z całego świata i pokazuje młodzieży, jak odnieść sukces w szkole, zdobyć dobrych przyjaciół, porozumiewać się z rodzicami, zachować rozsądek w sprawach randek i seksu oraz unikać nałogów i budować poczucie własnej wartości. To nowatorska książka z mnóstwem oryginalnych żartów rysunkowych, inspirujących cytatów i zabawnych kwestionariuszy, która pomoże nastolatkom nie tylko przetrwać, ale i odnieść prawdziwy sukces.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://literacki24.pl

AnnaVanDort | 2012-08-10

Muszę przyznać, że to jedna z najważniejszych książek w moim życiu.
Chyba tak jak każdy nastolatek myślałam że jestem ,,najmądrzejsza''. Dla zwykłej złośliwości chciałam robić rzeczy, które z upływem czasu tylko by mi zaszkodziły. Narzekałam na rodziców, nie przywiązywałam wielkiej wagi do ocen (ale bez przesady, oceny zazwyczaj miałam od 3 wzwyż), ogólnie byłam na nie. Jednak mimo wszystko ta książka do mnie trafiała i baardzo często do niej wracałam. Z upływem czasu gdy wypełniałam testy, wychodziłam na drogę ,,nadrzędną'' punkty tam zawarte też rosły. Autor ma wyjątkowy język trafiania do nastolatków (nawet tych zbuntowanych). W ryzykownych sytuacjach zapala się ta czerwona lampka.
Nie mówię oczywiście, że wychowała mnie książka, ale była ona doskonałym dopełnieniem do tego co wpoili mi moi rodzice. Mam do tego utworu sentyment, bo z jej pomocą nie ćpam, nie palę, studiuję to co kocham, spotykam się z porządnymi facetami...mogłabym długo wymieniać. Nie popełniam błędów w życiu...

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: 09 marca 2010

Niewątpliwie książka zmieniła moje podejście do życia. Może nie od razu o 180 stopni, ale na razie to będzie może 60 stopni. Inaczej spojrzałam na wiele spraw, na inne dopiero nieśmiało zerkam. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Mój brat, który ma alergię na książki stwierdził, że jest ciekawa. To od razu zachęca. Polecam!

Karmen | 2012-08-31
Przeczytana: 2012 rok

W przeciwieństwie do innych tego typu książek nie powtarza informacji, które można znaleźć w podreczniku do biologii, ale zajmuje sie raczej psychiką.jest niejako interaktywna- Sean Covey dał czytelnikowi sporo ćwiczeń, tabelek i testów, które pomagająwybrać właściwą drogę. Autor opiera się na opiniach nastolatków z całego świata, co czyni książkę autentyczną.Przedstawione poglądy są zgodne z moralnością chrześcijańską. Mnie szczególnie spodobał sie rozdział o szkole, gdzie znalazłam ciekawe propozycje, jak sobie poradzić z organizacją czasu.

Katka | 2015-06-06
Na półkach: Rozwój, Przeczytane

Książka dla młodzieży przekazująca dobre wartości, mająca wydźwięk trochę moralizatorski. Poruszane w niej tematy są jak najbardziej aktualne, a dzięki lekkiemu tekstowi i zabawnym ilustracjom, oraz najróżniejszym schematom autor naprowadza młodych ludzi na właściwe ścieżki. Ponadto książka gromadzi doświadczenia innych nastolatków, ukazując skutki ich decyzji.

Asia | 2016-03-10

Jak żyć aby w swoim życiu popełniać jak najmniej błędów? Kolejna książka Covey'a obowiązkowa dla każdego nastolatka! Bardzo pomocna w życiu :) Polecam!

Magda Kręczewska | 2015-02-22

Bardzo dobra jako poradnik dla nastolatków, napisana swobodnym i zabawnym językiem.

JulkaBu | 2016-06-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dawno nie czytałam takiego niesamowitego poradnika! Można by pomyśleć że kolejny człowiek chce zabłysnąć na przerobionym milion razy temacie, jednak autor pokazuje, jak pozory mogą mylić.
Pierwsze co rzuca się w oczy, to oczywiście fakt, że książka podzielona jest na rozdziały. Jest to o tyle pomocne, gdy mnie osobiście ten związany z uzależnieniami nie dotyczył, mogłam swobodnie znaleźć te działy, które mnie interesowały.
Autor kierował się pewnymi schematami. Były one pomocne, bo dawały mi możliwość przyjrzenia się samej sobie i tego jak się odnieść do pewnych spraw. Były też pewne paradygmaty, które przełożone na praktykę, faktycznie mi pomogły. Oczywiście nie z każdą radą autora się zgadzam. Myślę jednak, że książka jest idealna dla osoby wchodzącej w świat nastolatków jak i dla "dojrzalszego" nastolatka, gdyż na zmiany nigdy nie jest za późno.

Rasia | 2013-07-05
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Powiem szczerze, że ksiązka bardzo mnie zaskoczyła swoim wyglądem wewnętrznym. Wyróżniała się spośród innych. Była kolorowa, poruszała ważne tamaty w sposób, który interesuje czytelnika. Już w bibliotece wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Zaskoczyło mnie też to jaka była cięzka. Jeśli chodzi o samą książkę, byłam zachwycona, jeszcze bardziej niż przed jej przeczytaniem. Autor zachęca do zastanowienia się, nad podjęciem decyzji: nad nałogami, miłością, przyjaźnią. Według mnie bardzo pouczająca ksiązka w ciekawy sposób, dzięki czemu ma bardzo dobry przekaz. Podziwiam autora, że udało mu się stworzyć takie dzieło. Uważam, że książkę powinni przeczytać zarówno młodzi, jak i dorośli, którzy zastanawiają się, w jaki sposób dojść do dziecka i jak zatrzymać dobre kontakty rodzinne. Polecam mocno tą książkę!

Kocik | 2010-07-15

Oprócz głupawych obrazków, jest OK.
Osobiście wolę książki jego ojca (Stephena R. Covey'a, od którego, co jest mocno wyczuwalne w tej książce, dużo czerpał), ale dobrze wspominam lekturę - czyta się szybko i przyjemnie.
Jest napisana przystępnym dla nastolatka językiem, poruszająca interesujące go - i przy okazji przerażające jego rodziców - tematy i pokazująca mu konflikty jego interesów - te krótkoterminowe jak dążenie do przyjemności z tymi długoterminowymi jak zdrowie, czy niewkurzający rodzice - oraz opisująca konsekwencje jego decyzji.
Myślę, że wielu osobom może w pewien sposób otworzyć oczy i podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Wystarczy tylko przeczytać książkę z otwartym umysłem.

greenxme | 2012-12-28

dostałam ją na urodziny od przyjaciółki. od razu poczułam, że będzie to dla mnie dobry 'poradnik'. zawiera rady i wskazówki jak pogodzić wszystkie obowiązki nastolatka, jak zapobiegać nadmiernemu zmęczeniu szkołą, ale też w przystępny sposób uczy idealnej równowagi między optymizmem, a realizmem. moim zdaniem brakuje tylko wzmianki o samookaleczeniu się .