Dziecinne historie

Tłumaczenie: Krystyna Müller
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Szwajcarska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solura
Kindergeschichten
literatura piękna
jagarkar

Ta mała książeczka ukazała się po raz pierwszy w 1969 roku i od razu stała się sensacją na rynku wydawniczym. Przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie wznawiana, niezmiennie od lat bawi i wzrusza czytelników w każdym wieku: DZIECI, bo opowiedziane tu historie są ciekawe, zabawne i zawierają pytania, które mogłyby postawić one same: skąd właściwie wiadomo, że Ziemia jest kulą, albo...

DZIECI, bo opowiedziane tu historie są ciekawe, zabawne i zawierają pytania, które mogłyby postawić one same: skąd właściwie wiadomo, że Ziemia jest kulą, albo dlaczego rzeczy nazywają się akurat, a nie inaczej?

DOROSŁYCH, bo prosty, na pozór naiwny styl, naznaczony swoistym poczuciem humoru, służy przekazaniu głębokich treści.

źródło opisu: Wydawnictwo Solura, 2003

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,12162,tytul,Dziecinne-historie,ksiazka.html

Ze zbioru opowiadań tego autora przeczytałem tylko opowiadanie pt. "Amerika gibt es nicht" w języku niemieckim.

tomtol | 2016-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2016