Człowiek o dobrej pamięci i inne opowiadania w stylu zen

Peter Bichsel Wydawnictwo: Dom Wydawniczo-Księgarski „KOS” literatura piękna
Kindergeschichten
literatura piękna
Leszek Matela
opowiadania zbiór opowiadań buddyzm zen

Książeczka na jeden wieczór, może na pół, a może na jeszcze mniej – myślę, że na mniej, ale myślę względnie.
Po przeczytaniu nasunęło mi się przede wszystkim trochę pytań, z których niektóre przytoczę:
– Czy warto było być błaznem na dworze Hiszpańskim 500 lat temu?
– Czy Ameryka na pewno istnieje?
– Czy warto zabijając monotonię, nadawać przedmiotom nowe nazwy?
– Czy to...

Peter Bichsel Człowiek o dobrej pamięci i inne opowiadania w stylu zen Zobacz więcej