Die Jahreszeiten
pory roku, bichsel
bythewoods

"Pory roku" to utwór w stylu "roman nouveau". Główny wątek stanowi historia niejakiego pana Kieningera, fikcyjnej postaci, którą wymyślił narrator, a która umieszczona w fikcyjnym świecie coraz bardziej uniezależnia się od swojego twórcy i staje się niemal rzeczywistym człowiekiem. Powieść jest popisem wirtuozerii stylistycznej i kompozycyjnej, a jednocześnie intelektualnym żartem literackim i mistrzowską autoparodią.

tyberiusz | 2012-09-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam