Wybór pism

Tłumaczenie: zbiorowe
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poezji i Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Niniejszy "Wybór pism" jednego z najwybitniejszych myślicieli włoskiego Odrodzenia, Niccola Machiavellego (1469 - 1527), jest pierwszą polską szeroką prezentacją twórczości tego autora. W skład tomu wchodzą dzieła polityczne i historyczne - z których na szczególną uwagę zasługują "Książę", "Rozważania" i "Historie florenckie" - drobne pisma polityczne, utwory literackie i listy. Poza starym...

Poza starym przekładem "Księcia", przejrzanym i poprawionym, pozostałe tłumaczenia ukazują się po raz pierwszy w języku polskim; na nowo przełożona jest "Mandragora".
Wybór poprzedza wyczerpujący wstęp, składający się ze szkicu biograficznego i omówienia poglądów społeczno-politycznych Machiavellego, oraz bibliografia. Na końcu tomu znajdują się przypisy.

źródło opisu: tył obwoluty

źródło okładki: własne