978-0-00-716605-3
angielski
kolourfulity

A daring novel which sees Paulo Coelho at his best - challenging our prejudices, opening our minds and keeping us utterly enthralled. This exciting new edition includes exclusive content, such as an interview with the author, in-depth background information on the book, recommended books if you liked this one, and much more.'Love is a terrible thing that will make you suffer...'So says Maria, a young Brazilian girl convinced from an early age that she will never find true love. A chance meeting in Rio takes her to Geneva, but the glittering life she hoped for was a fantasy. The reality - selling herself to survive - is a dehumanising grind that pushes her further away from real love, towards a fascination with pure physical pleasure.But when her emotional barriers are tested by a handsome young painter, she must choose between the dark path she is on and risking everything to find her 'inner light'. Can she move beyond the meeting of minds or even souls - to a place where sex itself is sacred?A daring modern fable about the nature of love and sex.

źródło opisu: Harper, 2003

książek: 1988
Wojciech Gołębiewski | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

PRYMITYWNY „HARLEQUIN”, PODRĘCZNIK MASTURBACJI DLA NASTOLATEK, JEDNYM SŁOWEM - SUPERDNO.

Z zażenowaniem patrzę na oceny jakie niegdyś wystawiałem temu grafomanowi: „Alchemik” – 4 gwiazdki; „Weronika...” - 7!!!; „Demon i p..” - 6, czyli uległem jego popularności. Nie będę tych ocen zmieniał, niech pozostaną świadectwem mojej niedoskonałości.

Tej plamy zmyć się nie da: to prostactwo jest porażające. Seks, prostytucja, sado-macho są dla ludzi, lecz muszą być podane z odrobiną finezji i subtelności. Już Nana swoją córkę Pippę uczyła tej sztuki, ktorej początki znajdują się m.in. w „Egipcjaninie Sinuhe”. A z tej książki pożytku nie będą mieć nawet zboczeńcy, bo opisy wszelkiego bezeceństwa są tak nudne, że nikogo nie podniecą.
PS Czytam coraz gorsze książki ze względu na ograniczoność zbioru w bibliotekach kanadyjskich.

Eleckra | 2018-03-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2018

„Jedenaście minut” Paulo Coehlo jest moją trzecią stycznością z Autorem i trzecią jego książką, którą przeczytałam za jednym zamachem. Pierwsza była świetna, druga w miarę, a ta plasuje się gdzieś pomiędzy. Nie jest źle.

Coehlo tym razem zabrał się za temat przemaglowany już w każdy możliwy sposób. Miłość i seks. Przedstawia nam historię młodej dziewczyny o imieniu Maria, która po wielu błędach zostaje prostytutką. W jej opowieści chce przybliżyć nam własne przemyślenia, odczucia, pewnie też doświadczenia. Książka jest wciągająca sama w sobie, co wcale nie jest regułą w jego utworach, a zmienna narracja, raz pierwszo-, raz trzecioosobowa, ułatwia i przyśpiesza czytanie. Autor, jak zwykle zresztą, posługuję się pięknym językiem i pisze w pięknym stylu. Niestety idealnie nie jest. Rzeczą, która ewidentnie mu się nie udała jest wizja nastoletniej dziewczyny, widoczna na pierwszych stronach. Podejrzewam, że chciał stworzyć postać dynamiczną, dojrzewającą. Problem polega na tym, że...

Danway | 2011-03-17
Przeczytana: 10 maja 2009

Moja przygoda z twórczością Paulo Coelho nie zaczęła się tak jak większości osób od "Alchemika" czy "Pielgrzyma", ale od powieści "Jedenaście minut". Książka wpadła w moje ręce z czystej ciekawości i z braku czegoś lepszego do czytania.

Jednakże po zagłębieniu się w lekturę uznałem ją za bardzo ciekawą. Główną bohaterką jest pochodząca z Brazylii dziewczyna. Znając brazylijskie realia i wynikające z nich: biedę i niedostatek, trudno się dziwić, że bohaterka zechciała wyjechać do bogatej Szwajcarii, aby tam pracować i godnie żyć.

Niestety zostaje ona perfidnie oszukana i zamiast godnego życia pracuje jako prostytutka. Wiele osób twierdzi, że Coelho usprawiedliwia prostytucje. Nic bardziej mylnego. On tylko opisuje ten zawód i to w jaki sposób kobiety z całego świata zostają wplątane w ten niechlubny proceder. Autor próbuje uświadomić młode dziewczyny, czym może się zakończyć łatwy wyjazd i łatwy zarobek za granicą.

Dziwne są koleje losów. I nigdy nie wiemy na kogo trafi się w...

Barbara Bąkowska | 2018-02-23
Przeczytana: 30 stycznia 2009

Książka "Jedenaście minut" Paulo Coelho należy do tego rodzaju książek, które się czyta w jeden wieczór. Wciągająca problematyka jaka jest poruszona w tej książce może wywołać w nas mieszane odczucia. Z jednej strony dramatyczna sytuacja w jakiej znalazła się bohaterka, a z drugiej strony fakt, że właśnie dzięki tej sytuacji dziewczyna spotyka na swojej życiowej drodze niezwykłą miłość, w dość nie typowych okolicznościach. "Jedenaście minut" pokazuje naturę człowieka, to czego może doznać fizycznie nie spodziewając się tego, jak również to jak jesteśmy uwarunkowani psychicznie, przyczyny podejmowania decyzji życiowych i to, że czasem mając świetlane założenia, plany na przyszłość w pewnych okolicznościach dokonuje się brutalna ich korekta. Życie i nasz podświadomy wybór pisze swój scenariusz. Można się pogubić, a odnalezienie właściwej drogi może nie być proste. Na szczęście jest realne.
Dobra lektura na długi zimowy wieczór - polecam.

Mavericus | 2010-11-21
Przeczytana: 04 grudnia 2007

Któż nie widział tzw. "tirówek", prostytuujących się przy drogach krajowych? Ta książka pozwoli wam zrozumieć co takie kobiety myślą, gdy ktoś zapyta je o zdanie, a nie tylko się nimi "pobawi" i wykorzysta jak "przedmiot".

Ania | 2014-03-03
Przeczytana: 04 marca 2014

Jest to moja pierwsza książka Paula Coelho,dobrze mi się ją czytało,nie nużyła mnie.Opowiada o Marcie,ładnej kobiecie która zdecydowała się z powodów jakie wybrała lub które los wybrał za nią,odkrywa,że jedynym sposobem,by przetrwać,jest sprzedawanie własnego ciała.Ta opowieść uświadamia dlaczego kobiety decydują się w taki sposób zarabiać na życie.Po mimo trudności w życiu w końcu spotyka Martę szczęście.
Osobiście przyznam że nie potrafię zrozumieć kobiet,które decydują się zarabiać na życie swoim ciałem w taki sposób,dla mnie jest to po prostu nie do przyjęcia.Ale to już jest tylko moje zdanie.Polecam tą książkę wszystkim tym,którzy chcieli by czegoś więcej dowiedzieć się o "prostytutkach".

paweł | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Książka,opowiada historie młodej Brazylijskiej dziewczyny,wyjeżdżającej do Szwajcarii za lepszym życiem.Tam zostaje prostytutką,historia jak tysiące innych, na całym świecie.Autor próbuje przemycić jakąś filozofie seksu i ją jakoś uduchowić.Dla mnie przewidywalna i troszkę przynudnawa.

Sylka | 2010-09-15
Przeczytana: 2010 rok

Jestem rozdarta między złością i sympatią do Coelho.
Złością - za zmyślanie nierealistycznych, jakże mądrych i pouczających historii i rad dla czytelnika,o których zapominam 11 minut po zamknięciu książki. Sympatią - za to,że przypomina mi,że całe moje życie zależy głownie ode mnie, o czym zapominać nie mogę nigdy.

książek: 1909
foolosophy | 2010-03-04

Być może ja naprawdę siedzę jak zaczarowana, czuje się jak dziecko, któremu ktoś pokazał tajemnicę, jak dotrzeć do własnej duszy. Być może odkryje tajemnicę miłości i być może odkryje tajemnicę własnej duszy? Wiem jedno, z pewnością będę wielbiać tę książkę, za to co mi uzmysłowiła.

"Tylko ten, kto czuje się wolny, kocha bezgranicznie. A ten, kto kocha bezgranicznie, czuję się wolny."

Zastanawia was jedno, co może dać człowiekowi historia o jakiejś prostytutce, która wyjechała z rodzinnego miasteczka, stała się tym, kim się stała, spotkała miłość i żyli długo i szczęśliwe. Koniec. Podobny motyw znajdziemy w “Dzienniku Nimfomanki”, a mimo to, “Jedenaście minut” nas tak nie odrzuca, jak wcześniejsza książka, dlaczego? Zadałam sobie to pytanie i odpowiedź jest dość prosta. Czytając tę książkę, czujemy się jak zaczarowani, którzy mogą odkryć własną duszę. Ci, którzy mają z tym problem, którzy nie potrafią zajrzeć w głąb własnej duszy, czują tak jakby zupełnie obcy facet, czytał...

wiech | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Ciekawią mnie kontrowersyjne książki, których oceny wahają się od 1 do 10 gwiazdek.
Fabuła książki banalna. Klimat nie najgorszy. Ale pseudo filozoficzny styl nie do końca mi odpowiadał.
Nie zachwycały mnie zdania, które autor z oczywistym zamiarem, na siłę, chciał uczynić pouczającymi aforyzmami. Było ich zdecydowanie za dużo. A większość na miano cennych aforyzmów nie zasługiwała.
Coelho przedstawił jednak w dość ciekawy sposób tematykę, którą tak trudno nam przełknąć.
Szanuję opinie zachwyconych książką, jak i tych zniesmaczonych.
W przypadku tej książki jest to zrozumiałe.
Mnie nie porwała.
Nie wstąpię do klubu miłośników Coelho :)
Jest tyle pięknych książek.