Zadbaj o swój głos

poradniki

Głos jest tym, co otrzymujemy raz na całe życie. Jesteśmy w stanie go zmieniać, doskonalić, szlifować jego detale, ale też - świadomie lub nie - możemy mu zaszkodzić.

Dominik Gąsowski | 2016-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Trzeba zacząć od tego, że nie jest to żadna książka, a ledwie broszurka. Z tej pozycji dowiemy się że, aby poprawnie pracować z głosem (śpiewać, występować na scenie, konferować itd.) należy: spędzać większość dnia w łóżku (przecież wszystko poza nim jest stresujące, a stres tak negatywnie wpływa na nasze fałdy głosowe), żywić się powietrzem (wymieniona została taka ilość produktów, które są dla nasz szkodliwe, że nawet witarianie wymiękną) i pić pić pić pić i... jeszcze raz pić, wodę oczywiście, ale o "idealnej" temperaturze i właściwościach turbonawadniających, a jeśli przypadkiem zdarzy się taka straszna sytuacja i przyjdzie nam ostatecznie wystąpić na scenie to tylko i wyłącznie (sic!) ze sprzętem nagłaśniającym.
Jedyne za co należą się pochwały to stylistyka i składnia, którymi autorka świetnie operuje.
Wiem że nawet tak wolno czytający czytelnicy jak ja mogą niniejszą pozycję wchłonąć w mniej niż godzinę, ale... i to odradzam, prosto szkoda czasu. NIE polecam!

Kamila | 2015-06-07
Na półkach: 2015