Wilhelm II

Tłumaczenie: Andrzej Marcinek
Wydawnictwo: Oficyna Historii XIX i XX wieku
Wilhelm II
historia

Krótka biografia ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus Wilhelma II Hohenzollerna.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Elevander | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Wilhelm II był ciekawą, kontrowersyjną postacią, która odegrała niebagatelną rolę w historii powszechnej. Ta książka przedstawia jego życie prywatne, politykę, upodobania, zalety i wady (z przewagą tych ostatnich). Ogólnie rzecz biorąc można by ją uznać za całkiem niezłą biografię ukazująca najważniejsze fakty z życia Kaisera, jednak w moim mniemaniu jest zdecydowanie za krótka. To raczej szkic niż poważna biografia. Do tego ocenę książki obniża bardzo słabe tłumaczenie i słaba korekta.

Tomasz Babnis