Morfina

Okładka książki Morfina
Szczepan Twardoch Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
584 str. 9 godz. 44 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2012-11-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-11-01
Data 1. wydania:
2014-03-07
Liczba stron:
584
Czas czytania
9 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308050118
Tagi:
powieść polska
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Walka z polskością



1650 92 42

Oceny

Opinia

avatar
301
252

Na półkach: ,

Przypadkiem odkryłam świetną zabawę: czytając przynajmniej dwie książki jednocześnie, postrzegam jedną przez drugą, co rodzi mnóstwo niespodziewanych emocji.
"Morfinę" czytałam naprzemiennie z "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", więc obrzydzenie do Konstantego Willemanna nie było moim najwłaśniejszym obrzydzeniem moherowo-pisowsko-kryptofeministycznym. Patrzyłam na tego hedonistę, morfinistę i kurwiarza o nieustalonej tożsamości oczami kobiety radzieckiej, owładniętej ojczyźnianą ideologią. Prawdopodobnie irytacja odczuwana w imieniu Tatiany czy Wali była większa niż ta, na którą byłoby stać Monikę.
Monikę za to irytowała stylizacja językowa. Rozdwojenie narracyjne i przymiotniki w narzędniku początkowo bawiły, ale im dalej brnęłam w fabułę, tym większe odczuwałam zniecierpliwienie formą.
Tak, nie da się Twardochowi odmówić biegłości warsztatowej. Stworzył wyrazistych bohaterów, oddał wiarygodnie klimat jesieni 1939 roku, ale to wszystko, przynajmniej ja nic więcej nie jestem w stanie wycisnąć z "Morfiny". Obalanie mitów? Mit to mi obalił jakieś 30 lat temu Tadeusz Borowski, gdy odkryłam, że życie w obozach koncentracyjnych było czymś więcej niż snuciem się w pasiakach przy płocie i cierpieniem. Mam nadzieję, że czytelnicy "Morfiny" są bardziej dojrzali niż nastoletnia Monika i nie dadzą się złapać na tanie objawienia.

Przypadkiem odkryłam świetną zabawę: czytając przynajmniej dwie książki jednocześnie, postrzegam jedną przez drugą, co rodzi mnóstwo niespodziewanych emocji.
"Morfinę" czytałam naprzemiennie z "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", więc obrzydzenie do Konstantego Willemanna nie było moim najwłaśniejszym obrzydzeniem moherowo-pisowsko-kryptofeministycznym. Patrzyłam na tego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8 450
  • Chcę przeczytać
    5 896
  • Posiadam
    1 836
  • Teraz czytam
    421
  • Ulubione
    318
  • 2013
    99
  • Chcę w prezencie
    88
  • Literatura polska
    81
  • 2014
    76
  • 2018
    62

Cytaty

Więcej
Szczepan Twardoch Morfina Zobacz więcej
Szczepan Twardoch Morfina Zobacz więcej
Szczepan Twardoch Morfina Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także