Szkło XV-XX wieku

83-241-2017-3
szkło
popularnonaukowa
Meybell

Książka przedstawia pełną panoramę najwspanialszych dzieł, jakie tworzyli mistrzowie w całej Europie, nadając ciągle nowe formy temu materiałowi o olbrzymich możliwościach, który ulegał zadziwiającym metamorfozom: mógł być przejrzysty i błyszczący, matowy lub kolo rowy, kruchy lub wytrzymały, dawał się odlewać w najprostsze formy lub kształtować w fantazyjne i wyszukane kompozycje. Trendy i mod y w szklarstwie europejskim ilustruje bogata gama wyrobów charakterystycznych dla każdej epoki - XVII-wieczne niemieckie szklanice, XVIII-wieczne angielskie kielichy, czeskie szkła szlifowane i rytowane, secesyjne witraże, lampy Tiffany'ego, a wreszcie najciekawsz e prace współczesnych projektantów.

| 2014-11-25

Znakomicie edytorsko i merytorycznie przygotowany album w twardej oprawie i obwolucie.

Osoby pragnące zapoznać się z historią szkła mogą zacząć od niego swoją przygodę. Opisy dostarczają skondensowanej, ale nie nudnej, wiedzy o rozwoju sztuki wytwarzania i obróbki szkła, a barwne ilustracje (w dużej liczbie i na każdej niemal stronie) niejednokrotnie wywołują zachwyt.

.:exile:.

Magda MS | 2017-06-19