Najdziwniejsze kraje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznać i Zrozumieć Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-181-4
malax5

Egzotyka to nie tylko plaża i palma. To także specyficzny ustrój polityczny, charakterystyczna dla danego miejsca przyroda, specyficzny styl życia mieszkańców, ich wierzenia. W miesięczniku „Focus" często piszemy o miejscach, które są nam obce pod każdym względem. Staramy się nie tylko poznać, ale i zrozumieć świat. W tej książce znajdziecie najlepsze artykuły o krajach, które budzą najwięcej...

W miesięczniku „Focus" często piszemy o miejscach, które są nam obce pod każdym względem. Staramy się nie tylko poznać, ale i zrozumieć świat. W tej książce znajdziecie najlepsze artykuły o krajach, które budzą najwięcej kontrowersji.
Dowiecie się m.in.:
– Jak wygląda życie w Korei Północnej?
– Kto zastąpi Dalajlamę?
– Gdzie stawia się pomniki książce?
– Czy można zrozumieć Chińczyka?
– Dlaczego w Tanzanii giną albinosi, a w Kongo goryle?

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Asia W | 2017-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Sięgnęłam po tę książkę, spodziewając się zaskakujących ciekawostek z krajów o najdziwniejszych nazwach, o których istnieniu przeciętny Europejczyk nie ma pojęcia. Oczekiwałam historii o niezwyczajnych obyczajach panujących w zagubionych w buszu wioskach i opisu przebiegu dnia ludu mieszkających w domkach zbudowanych przy brzegu egzotycznej wyspy na Oceanie Indyjskim. Takie treści byłyby bardzo atrakcyjne. Okazało się jednak, że na kolejnych stronach tejże książki czekało na mnie coś znacznie lepszego: historie niecodzienne, dziejące się współcześnie, ale też będące dalszą przeszłością, tyle, że związane w większości z krajami dobrze znanymi, będącymi liderami dzisiejszego świata. Wiele opisanych historii kształtuje i będzie kształtowało życie milionów, jeśli nie miliardów ludzi. Szczerze polecam. Tak niepozorna, a taka ciekawa :)

Monika | 2016-01-25
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Mnogość krajów, autorów i historii. Mniej lub bardziej interesujących, mniej lub bardziej zaskakujących. Całość intrygująca i zdecydowanie warta przeczytania. Polecam osobom ciekawym świata.

zaczytana | 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Jeśli macie ochotę na informacje o prześladowaniach albinosów, chcecie dowiedzieć się, które dziecko w Europie jest najszczęśliwsze, poznać dyktaturę w Korei Północnej i inne podobne, bardzo prawdziwe historie, to jest książka dla Was.

Karolina | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Bardzo dobra książka. Napisana przystępnym językiem. Opowiada o ciekawych sytuacjach w innych krajach, trochę szkoda że najwięcej jest o Chinach i Japonii ale i tak czytałam z przyjemnością

malax5 | 2012-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 22 września 2012

Świetna książka. Można dowiedzieć się o naprawdę wielu ciekawych krajach. Najciekawsze moim zdaniem są te części o Korei Północnej, Chinach i Nepalu.