Egzotyczne cywilizacje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Focus Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
popularnonaukowa
Witold Lisek

O egzotycznych cywilizacjach można przeczytać w każdym numerze miesięcznika „Focus”. Fascynujące plemiona, ciekawe kultury i niesamowite obrzędy z zachodniej perspektywy nie zawsze są rozumiane. Nasza cywilizacja jest tylko jedną z wielu. Warto poznać inne. Opisywane w tej książce obyczaje są i zabawne i szokujące, ale wszystkie są prawdziwe. W tym tomiku znajdziesz odpowiedzi na pytania: – W...

W tym tomiku znajdziesz odpowiedzi na pytania:
– W jakim kraju kobiety miały swoje pismo?
– Gdzie ludzie poślubiają zwierzęta?
– Skąd się wzięły tatuaże?
– Czy można zmumifikować się za życia?
– Dlaczego niektórzy jedzą ziemię?

źródło opisu: hhttp://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,29,256,egzotyczne-cywilizacje.html

źródło okładki: G+J

Aksamitt | 2013-09-13

Tytuł mnie zmylił.Albo inaczej, zachęcił do kupna,bo i spodziewałam się czegoś na większą skalę. Natomiast książka jest jedynie zbiorem artykułów, z których część była mi juz dobrze znana za pośrednictwem czasopisma "Focus". Seria tych książeczek jak sie poźniej przekonałam jest szersza,ta akurat dotyczy cywilizacji. Jednakże traktuje je wyrywkowo,na zasadzie ciekawostek ze świata.
Na 114 stronach znajduje sie kilkanaście artykułów 2-4stronicowych i to wszystko czego można sie spodziewać.

Zmieniłabym jedynie ten tytuł. Co to znaczy "egzotyczne"? Dla mnie egzotyczny może być owoc, nie cywilizacja.

Marta Kilian | 2016-04-18
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Taka tam pozycja do poczytania w przerwie na kawę, posiedzenie w toalecie, w czasie czekania w kolejce do lekarza. Nie wymaga zaangażowania, bo to bardzo króciutkie reportaże. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, ale nie powinnam narzekać, nie było tak źle, wzbogaciłam swoją wiedzę o kilka luźnych ciekawostek, które w towarzystwie mogę opowiadać jak anegdoty. Zamiast czasopisma, książka moim zdaniem wygląda o wiele lepiej jak czyta się ją w miejscu publicznym.

Kachiguri | 2013-08-25

Tytuł niezbyt trafnie odzwierciedla zawartość książki. Nie opisuje ona tylko i wyłącznie krajów i kultur, które w moim rozumieniu są egzotyczne. Uwielbiam tego typu literaturę i uważam, że każdy artykuł był bardzo interesujący. Z lektury tej książki można dowiedzieć się wielu rzeczy o których powszechnie się nie mówi, nie ma się szans dowiedzieć bez wykazania zainteresowania tematem. Książka nie jest zbiorem szeroko znanych wiadomości, opisywanych w każdej pozycji tego typu. Niejednokrotnie byłam zaskoczona.

Rossellinique | 2015-08-05
Przeczytana: 25 lipca 2015

Bardzo fajna i pełna ciekawostek książka.
Znajduje się w niej 19 mini rozdziałów. Każdy z nich opisuje odrębny temat.
Na przykład jeden z nich opowiada o mnichach, którzy poddawali się specyficznej medytacji, w wyniku której stali się żywymi mumiami.
Każdy rozdział ma krótką, ale treściwą zawartość dokładnie tak jak artykuły w Focusie.
Dobry sposób, by poznać garść ciekawostek, lecz by dowiedzieć się czegoś więcej trzeba sięgnąć już po coś innego. Na szczęście pod niektórymi tematami podane są dodatkowe strony internetowe.

ŁowcaAutografów | 2012-10-01
Przeczytana: wrzesień 2012

Zbiór artykułów opisujących różne ciekawe, niezwykłe, czasem nawet szokujące zwyczaje ludzi żyjących na różnych zakątkach Ziemi. Tytuł co prawda mnie zmylił - liczyłam na opisy różnych najdzikszych i najegzotyczniejszych plemion (może to to zdjęcie na okładce?), ich niestety jest tylko kilka.
Jedne artykuły lepsze, inne gorsze, ale zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego o ludziach i nabrać troszeczkę innego spojrzenia. Polecam:)

Dominika | 2017-02-04
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Ciężko się to czytało. Dużo informacji i w sumie... Przeciętnych. Za dużo na książkę, za mało na gazetę. ;)

witaminka | 2017-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2017