Egzotyczne cywilizacje

Okładka książki Egzotyczne cywilizacje Dorota Chojnowska, Zuzanna Kisielewska, Lars Krutak, Jakub Mielnik, Maciej Nikodemski, Kazimierz Pytko, Jakub Urbański, Adam Węgłowski
Okładka książki Egzotyczne cywilizacje
Dorota ChojnowskaZuzanna Kisielewska Wydawnictwo: G+J popularnonaukowa
popularnonaukowa
G+J
2011-01-01
2011-01-01

Okładka książki Najdziwniejsze kraje Rafał Jemielita, Łukasz Kaniewski, Krzysztof Kęciek, Bartłomiej Magierowski, Jakub Mielnik, Kazimierz Pytko, Katarzyna Sarek, Mariusz Weber
Najdziwniejsze... Rafał Jemielita, Łu...

Jak sam tytuł mówi , jest to zbiór reportaży różnych autorów, o egzotycznych cywilizacjach. Książka bardzo ciekawa, choć wiele z opisanych zagadnień, było mi już znane wcześniej z innych źródeł. Nie mniej znalazłam kilka ciekawostek, których do tej pory nie znałam i dowiem się o nich więcej.

Jedyne, co mi troszkę przeszkadzało, to bardzo europejski punkt przedstawienie owej egzotyki.

Polecam

Taka tam pozycja do poczytania w przerwie na kawę, posiedzenie w toalecie, w czasie czekania w kolejce do lekarza. Nie wymaga zaangażowania, bo to bardzo króciutkie reportaże. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, ale nie powinnam narzekać, nie było tak źle, wzbogaciłam swoją wiedzę o kilka luźnych ciekawostek, które w towarzystwie mogę opowiadać jak anegdoty. Zamiast czasopisma, książka moim zdaniem wygląda o wiele lepiej jak czyta się ją w miejscu publicznym.

Bardzo fajna i pełna ciekawostek książka.
Znajduje się w niej 19 mini rozdziałów. Każdy z nich opisuje odrębny temat.
Na przykład jeden z nich opowiada o mnichach, którzy poddawali się specyficznej medytacji, w wyniku której stali się żywymi mumiami.
Każdy rozdział ma krótką, ale treściwą zawartość dokładnie tak jak artykuły w Focusie.
Dobry sposób, by poznać garść ciekawostek, lecz by dowiedzieć się czegoś więcej trzeba sięgnąć już po coś innego. Na szczęście pod niektórymi tematami podane są dodatkowe strony internetowe.

Bardzo fajna i pełna ciekawostek książka.
Znajduje się w niej 19 mini rozdziałów. Każdy z nich opisuje odrębny temat.
Dobry sposób, by poznać garść...

Tytuł mnie zmylił.Albo inaczej, zachęcił do kupna,bo i spodziewałam się czegoś na większą skalę. Natomiast książka jest jedynie zbiorem artykułów, z których część była mi juz dobrze znana za pośrednictwem czasopisma "Focus". Seria tych książeczek jak sie poźniej przekonałam jest szersza,ta akurat dotyczy cywilizacji. Jednakże traktuje je wyrywkowo,na zasadzie ciekawostek ze świata.
Na 114 stronach znajduje sie kilkanaście artykułów 2-4stronicowych i to wszystko czego można sie spodziewać.

Tytuł niezbyt trafnie odzwierciedla zawartość książki. Nie opisuje ona tylko i wyłącznie krajów i kultur, które w moim rozumieniu są egzotyczne. Uwielbiam tego typu literaturę i uważam, że każdy artykuł był bardzo interesujący. Z lektury tej książki można dowiedzieć się wielu rzeczy o których powszechnie się nie mówi, nie ma się szans dowiedzieć bez wykazania zainteresowania tematem. Książka nie jest zbiorem szeroko znanych wiadomości, opisywanych w każdej pozycji tego typu. Niejednokrotnie byłam zaskoczona.

Zbiór artykułów opisujących różne ciekawe, niezwykłe, czasem nawet szokujące zwyczaje ludzi żyjących na różnych zakątkach Ziemi. Tytuł co prawda mnie zmylił - liczyłam na opisy różnych najdzikszych i najegzotyczniejszych plemion (może to to zdjęcie na okładce?),ich niestety jest tylko kilka.
Jedne artykuły lepsze, inne gorsze, ale zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego o ludziach i nabrać troszeczkę innego spojrzenia. Polecam:)

Jedne artykuły lepsze, inne gorsze, ale zawsze można się dowiedzieć czegoś...

Zmieniłabym jedynie ten tytuł. Co to znaczy "egzotyczne"? Dla mnie egzotyczny może być owoc, nie cywilizacja.

Ciężko się to czytało. Dużo informacji i w sumie... Przeciętnych. Za dużo na książkę, za mało na gazetę. ;)

• Podróżnicze
  • Popularnonaukowe
  • Reportaże
  • Audio🎧
  • Biblioteczka Focusa

Dodaj cytat z książki Egzotyczne cywilizacje