Sztuka Widzenia

The Art Of Seeing
medycyna
zdrowie, medycyna
Nemezis

W dziele tym Aldous Huxley, eseista, filozof i pisarz pokazuje się tym razem z całkowicie pragmatycznej strony. ,,Szuka widzenia" jest wprowadzeniem do ,,prawdziwego widzenia", w którym przedstawiono praktyczne wskazówki mające na celu polepszenie naszego wzroku. Huxley, chorujący na ciężką chorobę oczu wypróbował na sobie samym tę metodę, która doprowadziła go do wręcz nieprawdopodobnych...

Huxley, chorujący na ciężką chorobę oczu wypróbował na sobie samym tę metodę, która doprowadziła go do wręcz nieprawdopodobnych wyników. W książce swej zwraca bardzo szczególną uwagę na fizyczny proces widzenia, nie pomijając przy tym faktorów psychicznych, które wywierają wpływ na ogólną kondycję wzroku. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza obecnie, gdy zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia jest większe niż kiedykolwiek w przeszłości.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: google