Leczenie i samouzdrawianie

Tłumaczenie: Konrad Jerzak vel Dobosz
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RIVAIL
Cura e Autocura. Visão médico espírita
zdrowie, medycyna

Książka Leczenie i samouzdrawianie – spojrzenie medycyny spirytystycznej mówi o wielkości człowieka, który jako dziecko Boga poszukuje swojej tożsamości i swojego Ojca, w sobie i wokół siebie. Praca dr. Moreiry omawia, czym jest zdrowie i choroba w świetle reinkarnacji, prawa przyczyny i skutku oraz prawa postępu. Z tej perspektywy zdrowie i choroba są etapami nauki w procesie ewolucyjnym, które odzwierciedlają stopień świadomości nieśmiertelnego ducha, stopień jego zanurzenia się w miłość, będącą podsumowaniem Bożych praw.

Poszczególne rozdziały można czytać oddzielnie albo całościowo, aby zgłębić centralną ideę będącą przedmiotem tego dzieła: zdrowie jako rzeczywiste połączenie człowieka ze Stwórcą. W dziele tym przyglądamy się związkom ciała duchowego ze zdrowiem, wpływowi myśli na zdrowie i chorobę, przypadkom uzdrowienia Jezusa, a także narzędziom do uleczenia ciała i duszy, którymi są wybaczenie, wiara i miłosierdzie.

źródło opisu: www.rivail.pl

źródło okładki: www.rivail.pl