Farmakodynamika surowców roślinnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Przemysłu Lekkiego i Spożywczego
zdrowie, medycyna
Athoualia

"Celem niniejszej pracy było systematyczne ujęcie podstawowych wiadomości farmakologicznych i klinicznych i najważniejszych roślinach leczniczych. Zostało omówione 100 roślin; wszystkie są zamieszczone w Farmakopei Polskiej III. Bogata literatura, licząca ok. 1200 pozycji, jest dowodem, że fitoterapia ma mocną już podbudowę naukową i wyszła ze stadium empirycznego stosowania. Praca ta jest w...

Praca ta jest w pierwszym rzędzie przeznaczona dla lekarzy i farmaceutów, ale sądzę, że również inni mogą z niej korzystać."

Fragment wstępu, Dr Aleksander Ożarowski

źródło opisu: Wydawnictwo Przemysłu Lekkiego i Spożywczego, 1960