Okładka książki Alchemia uwodzenia, czyli jak hipnotycznie kontrolować umysły, uczucia i zachowania seksualne kobiet Andrzej Batko, Lech Dębski, Paweł Sowa
Andrzej BatkoLech Dębski Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Helion
2009-01-01
2007-01-01
uwodzenie seks seksualność relacje damsko-męskie życie seksualne erotyka

Okładka książki Alchemia manipulacji Richard Bandler, John La Valle
Alchemia manip... Richard Bandler, Jo...
Okładka książki To przecież proste! Towarzyskie umiejętności, które ułatwiają życie Allan Pease, Barbara Pease
To przecież pr... Allan Pease, Barbar...
Okładka książki NLP. Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego Joseph O'Connor (ur. 1948), John Seymour
NLP. Wprowadze... Joseph O'Connor (ur...

Z ciekawości sięgam po tę książkę, bo kiedyś o niej słyszałem (gdy ukazało się pierwsze wydanie),że jest warta uwagi; wydaje mi się, że wtedy to było efektem oddziaływania reklamy w środowisku młodzieńców. Teraz w moje ręce trafia wydanie drugie, rozszerzone, z 2018 roku, z oczekiwaniem, że jest lepsze, ciekawsze. Moje przypuszczenia nie do końca sprawdzają się podczas poznawania treści książki.

Według mnie, to książka dla nieśmiałych mężczyzn, żeby po prostu "uwierzyli w siebie" i nawiązali zwykłą rozmowę z kobietą, co obecnie jest dla nich ogromną barierą. Jednak czy ten podręcznik pozwala rozwijać relacje? Myślę, że nie pomaga zbudować właściwych relacji męsko-damskich, gdyż bardzo skupia się na innym aspekcie. Najważniejszym celem jest doprowadzenie siebie do seksu z kobietą... i to nie jedną, bo nawet kilkoma pod rząd tego samego wieczoru! Pomocne okazują się w tym techniki NLP (Neurolingwistycznego Programowania) i hipnozy. W wielu sytuacjach nigdy nie czuję się tak, jak w tu opisywanych, ani nawet nie mam okazji brać udziału w identycznych zdarzeniach – i nie żałuję, bo nawet nie ma czego. Natomiast niektóre tu przytaczane wzbudzają we mnie gromki śmiech i wydają mi się kretyńskie. Przykładowo czasem można się spodziewać takiej oto odpowiedzi od kobiety, że "Jak śmiesz odzywać się nieproszony do kogoś tak pięknego jak ja".

Kobieta jest postrzegana jako przedmiot, ponieważ raczej jest głupia. Jeśli mężczyzna przeważnie jest mądry, to po prostu ma możliwość ją wykorzystać. Taki oto rodzaj motywacji do działania dla mężczyzny pojawia się wśród porad. Ponadto "(...) żyjesz w krainie seksualnej obfitości pełnej pięknych kobiet, z których jednak nie każda zasługuje na takiego mężczyznę, jakim jesteś" oraz "(...) wiele kobiet wokół Ciebie marzy o gorącym romansie z kimś takim jak Ty" albo świetny uwodziciel "zawsze zostawia kobietę w lepszym stanie, niż zastał" (ach, jak dużo w tym emanacji dobra, że można się wzruszyć, nieprawdaż?!). A następna prawda, że to bardzo podbudowuje męskie ego?! Oprócz tego jest mnóstwo innych treści motywujących i niemoralnych propozycji. Jeśli jesteś praktykującym chrześcijaninem, to nie zaglądaj do tej książki, bo się zgorszysz jej przesłaniem oraz poradami co do postępowania i manipulacji. A przykłady zawierają wulgaryzmy. Uwodzenie, to bawienie się drugą osobą – jest to niemoralne, przeciwne katolickim przekonaniom. Natomiast jeśli kobieta zdaje sobie sprawę od początku tej "gierki", że ma do czynienia z flirtem, zabawą, to moralność jest odkładana na bok przez obie strony i sytuacja nie wydaje się krzywdząca. Książka w sam raz dla tych, którzy chcą stać się uwodzicielami o typowo hedonistycznym spojrzeniu.

Jeśli kobieta czyta tę książkę (ale... zaraz, zaraz... to jest treść dedykowana tylko mężczyznom!),to w jej głowie kreuje się nieprawdziwy obraz mężczyzny, a jeśli się on jej utrwali, to współczuję tej kobiecie i mężczyznom, z którymi ma kontakt; z pewnością myśli: Wszyscy faceci to świnie!

To bardzo dobrze opracowany podręcznik z przemyślaną kolejnością i porządkiem informacyjnym. Autorzy odpowiednio się tym zajmują, solidnie grupują zagadnienia – poprzez to bardzo rzetelnie przygotowują ten poradnik. Pod tym względem są wzorem dla innych autorów i edytorów.

Autorzy namawiają do zapisania się na kurs NLS, ale absolutnie nie czuję takiej potrzeby i nie mam problemu z nawiązaniem rozmowy z płcią przeciwną. Wystarcza mi mój status quo i wybieram normalną głębszą relację z kobietą – to daje długoterminowe szczęście, a przygodny seks dostarcza radość jednie na godzinę, dobę, no może tydzień i tylko tyle.

Następnym razem pominę tę książkę, a sięgnę po inną, bardziej naukową, czyli z opisem grupy badanej, charakterystyką, obranym celem szczegółowym i wszystkim co się z tym tematem łączy.

Daje tylko 4 gwiazdki ze względu że czytając ją chyba 5 czy 6 lat temu się nieźle uśmiałem, i z szacunku do śp. Andrzeja Batko. Książka reklamuje "cudowne działanie" uwodzenia neurolingwistycznego (NLS) i uczy jak stosować układanie "transowych" zdań w toku rozmowy z kobietą. Pierwszą wadą tej książki i tej "szkoły" uwodzenia jest to, że aby to miało sens, trzeba by do końca życia tak formułować zdania żeby być spójnym (a brzmi to nie zbyt naturalnie i komfortowo). Druga sprawa, autorzy nie przyłożyli uwagi do najważniejszej rzeczy, czyli nauczenia czytelnika odpowiedniej mowy ciała i biegłego władania filtrami i metamodelami z NLP, a bez tego tylko można wyjść na błazna. Po trzecie, posługiwanie sie NLS jest nie etyczne, bo później gdy przestaniemy być spójni, to kobieta poczuje się oszukana i wykorzystana, a krzywdzenie ludzi kłóci się z założeniami NLP i ludzką moralnością. Jak dla mnie typowy skok na pieniądze naiwnych desperatów.

Kupiłem tą książkę na fali rosnących wówczas kursów uwodzenia.Chciałem przeczytać co też facetom radzą.Jedyne czego się dowiedziałem to pseudo-instrukcje jak sprawić by kobieta poszła z mężczyzną do łóżka.Taki stan rzeczy i pustostan mnie nie interesuje.Te metody oparte na NLP to dla mnie psychologiczna bajka i wydmuszka. Nie polecam żaden wartościowy mężczyzna z tego niczego nie skorzysta,chyba że chce próbować robić z siebie cwaniaka,ale to prędzej czy później wyjdzie w toku życia gdy ona powie sprawdzam twoje czyny nie słowa...Kobietom też nie polecam, niczego się o mężczyźnie z niej nie dowiecie prawdziwego.

Hm... ;)

Ciekawa książka :) , bez dwóch zdań ciekawa ;) Czy pożyteczna?... hm... ;) Opinii o tej lekturze będzie zapewne tyle, ilu czytających (z wyłączeniem, ustalmy to może na wstępie ;) , rzeszy święcie oburzonych tą pozycją kobiet ;) ) , zatem na pytanie czy to lektura pożyteczna, odpowiem dyplomatycznie... "pomidor" ;) :)

Tak w skrócie tę książkę oceniając, to taka trochę mieszanka seksualno-psychologicznego poradnika, treningu mentalnego w stylu "uwierz w siebie" i przygarść czysto instrumentalnych manipulacji ;) Niekiedy tak przejrzystych i czytelnych, że aż boli ;) ... Ale przynajmniej dzięki temu chwilami można się pośmiać ;) Co nie oznacza, że niektóre części tej książki nie mogą być pożytyczne - zapewne mogą... jeśli nie jest się "dobrym w te klocki", to pewnie się przydadzą ;) ...

Co do budzących uśmiech części niniejszej publikacji... Już choćby czytając tytuły co poniektórych podrozdziałów nie sposób sie nie uśmiechnąć :) - bo jakaż może być inna reakcja na podrozdział pt. "Jak rozbroić jej system alarmowy" czy "Magia w służbie rozporka"? ;) ... Opisywane techniki z pogranicza hipnotycznej medytacji, wpływającej w zamierzeniu na kobiecy umysł, też mogą w teorii bawić... Ale ja niczego bynajmniej negatywnie tutaj, żeby była jasność, nie oceniam ;) - jeśli macie ochotę, przetestujcie sami treść tej książki w praktyce (do panów rzecz jasna mówię ;) ) .

Jak już napisałem na wstępie - opinii o tej książce będzie na sto procent tyle, ilu czytających... Cóż więc mogę powiedzieć? Powiem... zachęcam ;) Przeczytać nigdy nie zaszkodzi ;) , niezależnie czy ta lektura Was rozbawi, zainspiruje, czy - kto wie! ;) - rzeczywiście w czymś pomoże ;)

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Hm... ;)

Tak w skrócie tę książkę oceniając, to taka...

Książka oferuje bardzo fajne narzędzia, dzięki którym kontakty z kobietami można wprowadzić na całkowicie inny poziom. Zacząłem stosować niektóre z nich ze stałą partnerką i muszę przyznać że zacząłem rozbudzać w niej różne emocje i fantazje których się nie spodziewałem. Zdecydowanie stwierdzam że to działa. :)

W książce jest zawartych sporo ciekawych rad dla facetów, którzy nie mają pojęcia jak 'ugryźć' to piękne stworzenie którym jest kobieta. ;)
Książka jest dobra dla osób, które nie miały jeszcze styczności z innymi tytułami związanymi z uwodzeniem, jak dla mnie - to większość informacji, które tam były już przeczytałem w innych publikacjach.
Mogę powiedzieć z doświadczenia, że stosując metody i podejście zawarte w tej książce, z pewnością więcej zyskacie w relacjach z kobietami niż dotychczas, a dodatkowo będziecie wiedzieć o czym z nimi rozmawiać i jak zachowywać się w ich towarzystwie by być bardziej atrakcyjnym. :)

Mogę powiedzieć z doświadczenia,...

Stek bzdur i domysłów na temat relacji damsko męskich plus kilka rad które wydaja się oczywiste, jak to, ze kiedy się przed kimś płaszczymy to nie zostanie to docenione.
W kilku miejscach porady zahaczają o coś, co spokojnie można poczytać za manipulacje a zostaje to tutaj przedstawione jako magiczny, tajemniczy sposób na uwodzenie.
Co mnie najbardziej uderza w tego typu poradnikach to to, ze szuka się na sile różnic miedzy kobietami a mężczyznami jakby ktoś zapomniał, ze wszyscy jesteśmy tylko ludzmi z tymi samymi lekami, potrzebami i instynktami.

Co mnie najbardziej uderza w tego typu...

Przeczytałem tę książkę w wieku 16-17 lat. Dość zabawna pozycja, zawiera 1/3 głupot, 1/3 pseudonauki jak programowanie neurolingwistyczne (NLP) i 1/3 sensownych ale często banalnych i oczywistych porad.

Czyta sie jak bajkę, i tak też należy traktować

Czyta sie jak bajkę, i tak też należy traktować