Haker umysłów

Andrzej Batko Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
marketing perswazja NLP psychologia
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
marketing perswazja NLP psychologia

Lubię książki o tematyce mózgu, ludzkiego umysłu i psychologii. Jej tytuł zachęca do czytania, a autor już w samym wstępie wykorzystuje swoje techniki do tego, abyśmy jej tak szybko nie odłożyli. Choć jesteśmy świadomi, że trochę nami manipuluje, to podoba nam się to i czytamy, czytamy... Dla mnie plusem tej książki jest to, że mamy konkretne informacje oraz techniki podane...

do hakera daleko

Wiele ciekawych rad, które można faktycznie od razu wdrażać, zarówno w kontekście sprzedaży, jak i w życiu codziennym.

Haker umysłów to krótka, konkretna książka o manipulacji i wpływie.
Smaczny kąsek dla fanów zasad wpływu!!
Polecam to dzieło każdemu!!
Chcesz więcej trafionych recenzji? Od 01.02.2020 odwiedź mnie na moim blogu:
www.monte-christo.com.pl
Monte Christo

Choć książka nie jest odkrywcza to jestem zadowolony z lektury. Mam wrażenie, że w przypadku tego typu książek nawet myśli autora, z którymi się nie zgadzamy mogą wpłynąć pozytywnie na czytelnika, który w danym momencie może wzmocnić swoje zdanie. Hakerem umysłów nie zostałem po przeczytaniu książki, ale kilka myśli w głowie zostało, jak na przykład ta, by nie pytać kogoś...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla osób, które czytały Cialdiniego i podobne książki – nic nowego, można sobie odświeżyć.
Dla osób, które nie czytały Cialdiniego – może być niewystarczające żeby złapać o co chodzi.
Książka nie jest zła, ale trochę dla nikogo.
Chociaż zabieg z tytułem przyznaję, skuteczny. Żeby kupić. I może zajrzeć, a może nie.

Nic nowego. Raczej do niej nie wrócę. Czytałam lepsze książki w tej tematyce.

Książka odpowiednia dla osób związanych z handlem, po tytule spodziewałam się czegoś nieco innego. Mimo wszystko przez całą książkę autor się z nami bawi udowadniając opisywane techniki manipulacji, dla mnie na plus.

Dobra książką opisująca to, jak wpływać na innych ludzi. Szkoda, że opisuje to tylko na płaszczyźnie czysto biznesowej. Ja wyciągnąłem z niej kilka rzeczy dla siebie, bo w moim zawodzie się przyda, jednak przydałoby się w tej książce więcej płaszczyzn w której można wykorzystać te umiejętności.

Trochę mnie zmylił opis tej książki... Sądziłam, że będzie to poradnik jak wpływać na mózg i myślenie innych... że to coś na miarę Cialdiniego "Wywieranie wpływu na ludzi"... Być może był to dobry poradnik jak osiągnąc zamierzone cele manipulując innymi - ale tylko w kategoriach marketingowych. Coś przydatnego dla działów handlowych, raczej nie dla "zwykłego człowieka"...

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • Psychologia
  • Audiobook
  • Audiobook
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Haker umysłów