Rozwinąć skrzydła

Wydawnictwo: KAGA-DRUK
Oliwia

Towarzyszy im lęk, niepokój, poczucie niskiej wartości, silna potrzeba potwierdzenia siebie. Wynika to z tego, że od rodziców otrzymywali sprzeczne komunikaty, nie czuli ich ciepła i wsparcia, bo gdzieś u podstaw ich matce i ojcu brakowało miłości. Około 40 proc. dorosłych Polaków można zaliczyć do grupy dorosłych dzieci alkoholików (DDA). Do tego dochodzi kilkanaście procent mających podobne...

Wynika to z tego, że od rodziców otrzymywali sprzeczne komunikaty, nie czuli ich ciepła i wsparcia, bo gdzieś u podstaw ich matce i ojcu brakowało miłości. Około 40 proc. dorosłych Polaków można zaliczyć do grupy dorosłych dzieci alkoholików (DDA). Do tego dochodzi kilkanaście procent mających podobne objawy jak żyjący w rodzinach z problemem alkoholowym, tyle że wywołał je rozwód bądź brak ojca lub matki. Zresztą tu nie można operować tylko procentami, to za każdym razem inne doświadczenie, wielka tajemnica cierpienia...

___ W pochylaniu się nad tymi problemami powstały moje publikacje pt.: "Rozwinąć skrzydła" (2009) oraz "W drodze do siebie" (2010). Na tej stronie przeczytasz recenzję pierwszej książki oraz będziesz mógł(-ła) ją pobrać w pełnej wersji. Są one skierowane nie tylko do dorosłych dzieci alkoholików.

___ Zachęcam gorąco do zapoznania się z tymi treściami. Mam nadzieję, że choć trochę będą one wsparciem dla tych, którzy zechcą je przeczytać, przynosząc im promyk nadziei.

źródło opisu: http://www.rozwinacskrzydla.pl/

źródło okładki: http://www.rozwinacskrzydla.pl/

książek: 1995
Konwalia | 2019-07-16
Przeczytana: 03 lipca 2019

Jak dla mnie odkrywcza pewnie dlatego że jakoś nigdy nie zgłębiałam problemu. Cieszę się że na nią trafiłam. Też jestem DDD. Polecam każdemu kto nie zna zagadnienia.

Radosław Gabinek | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Z jednej strony dobrze, że ta książka powstała bo porusza istotną kwestię współczesnego społeczeństwa - DDD. Czym więcej będzie mówione i pisane na ten temat, tym bardziej problem będzie dostrzegany i tym bardziej profesjonalną pomoc otrzymają osoby borykające się z tym problemem. Co do zawartości tej książki, to jest ona przeciętna, Głównie składa się z ogólnodostępnej psychoedukacji, przy której można wręcz zasnąć, bo to jak czytanie opracowań naukowych. Ocenę podnosi druga część książki, która składa się z życiorysów osób dotkniętych problemem. Sumując te dwie części, dostajemy ocenę przeciętną. Można przeczytać, ale jest wiele lepszych książek na temat syndromu DDD i DDA.

Patrycja | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

W książce przedstawiony jest problem dysfunkcyjnych rodzin. W większości opisane są rodziny w których jest problem alkoholowy. W dorosłym życiu dzieci z rodzin dysfunkcyjnych mają trudność w dostosowaniu się do środowiska. DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) nie wiedza jak postępować, boją się mówić o swoich problemach i uczuciach. W książce jest dużo wypowiedzi osób DDA, opisują oni swoje dzieciństwo i zmagania z życiem. Pomocom dla DDA jest uczestnictwo w spotkaniach grupowych lub indywidualnych z psychoterapeutą. W książce nie znajduję się prosta odpowiedź na pytanie "Jak wyjść w ciężkiej sytuacji?". Ukazane jest natomiast, że dużo osób boryka się z podobnym problemem i warto zgłosić się o pomoc do specjalisty, aby polepszyć swoje życie.

Lisek | 2013-10-28

Bogobojna autorka i jej spojrzenie na świat... właściwie w książce możemy jedynie przeczytać to, co już doskonale wiemy. Żadnych porad, nic... Zwyczajne lanie wody, którego sama mogłabym zostać autorką. Obiecujące tytuły rozdziałów, w których nie ma żadnych pomocnych informacji.