Proroctwa Królowej ze Sabby Michaldy 13-stej Sybilli. Trzy księgi

Marzenka2012

Inka | 2019-01-04
Na półkach: Przeczytane, *****, 2019
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Zasadniczo przepowiednie i proroctwa mają to do siebie, że albo się sprawdzą albo się nie sprawdzą i jest w obu przypadkach takież samo prawdopodobieństwo. Siłą sugestii można się doszukiwać nawiązań i wizji dotyczących poszczególnych momentów dziejowych jednakowoż umówmy się to są kocopoły w większości. Przyjemna lektura na jeden wieczór, przy kominku, pod kocykiem i "kakałkiem" i w bujanym fotelu do czytania wnuczętom. Tak na serio to chyba jednak nie.

neuromance | 2017-07-15
Przeczytana: 13 lipca 2017

Ostatnio, porządkując papiery po ukochanej babci, znalazłam w szufladzie "Proroctwo Królowej z Sabby Michaldy, 13-tej Sybilli. Od 875 roku przed Narodzeniem Chrystusa. aż do wieków późnych. Trzy Księgi". Wstyd się przyznać ale jakoś wyleciało mi z pamięci, że takie dziwactwa kiedyś krążyły. Moja druga babcia, szczęściem żyjąca i dobrze się mająca, wspominała o tym co prawda całkiem niedawno - w niedzielę muszę ją podpytać skąd oni to brali.
Bo egzemplarz jest co najmniej dziwny. Nie znalazłam w Internecie identycznej kopii, więc zrobiłam zdjęcie. Część tego jakby maszynopisu, zawierająca właściwą treść, jest napisana pięknym biblijnym językiem (tłumaczenie z hebrajskiego), z kolei dodatki - fragmenty jakiejś niemieckiej książki o Antychryście, przepowiednie ojca Pio i jedna ze wschodnich baśni - są pełne błędów, miejscami nieczytelne. Wygląda to na chałupnicze powielanie, co, biorąc pod uwagę wielkie tournee proroctw Michaldy po polskich wsiach, budzi pewien szacunek.
Tak sobie...