Ksiądz Bosko. Wspaniała historia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Don Bosco la magnifica storia
978-83-7201-402-3
okapi

Ksiądz Bosko. Miliony osób uznają go za kierownika duchowego. Jego nazwisko wymienia się w nazwach uniwersytetów i szkół powszechnych, widnieje na wielkich kościołach i na skromnych kaplicach w głębi buszu, na koszulkach grup sportowych i w nazwach wydawnictw.Ksiądz Bosko zadomowił się zarówno w Południowej Ameryce, jak i w Sankt Petersburgu, w Berlinie i Mongolii, w Kalkucie i Papui - Nowej Gwinei. Wszędzie tam, gdzie są młodzi, którym trzeba pomóc.Jego system edukacyjny okazuje się najnowocześniejszy i najbardziej skuteczny.Ksiądz Bosko był największym "zdobywcą dusz" w imię Boga. Ta książka opowiada jego dzieje.

źródło opisu: www.wydsal.pl

źródło okładki: www.wydsal.pl

Zofia | 2015-03-19
Przeczytana: 14 marca 2015

Na początku traktowałam tę książkę jako nudną historię jakiegoś świętego. Jednak kiedy trzeci raz wpadła mi w ręce, postanowiłam ją przeczytać do końca. Chociaż na początku sceptycznie odnosiłam się co do jej formy artystycznej (według mnie kiepskie tłumaczenie), to szybko przestało mi to przeszkadzać. Skupiłam się na naprawdę niesamowitej, fascynującej, często wzruszającej do łez, a przede wszystkim PRAWDZIWEJ opowieści, która okazała się być dziełem samym w sobie. Zdecydowanie polecam wszystkim.

PS Dałam tylko 5 gwiazdek za przeciętną formę artystyczną.

Julia Cwyl | 2018-01-01
Przeczytana: 05 stycznia 2018