Stygmatyczka. Natuzza Evolo

8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Natuzza Evolo. Il miracolo di una vita
978-83-7422-383-6
Ursa

Natuzza, santa subito! Wciąż żywe jest wspomnienie tego chóru głosów rozlegających się spontanicznie spośród tłumu podczas uroczystości pogrzebowych w Paravati 3 listopada 2009 roku. Tysiące osób czekało długie godziny w strugach deszczu, aby pożegnać jedną kobietę, ubogą, lecz hojnie obdarzającą miłością wszystkich, którą wszyscy nauczyli się nazywać mamą. Natuzza Evolo – matka dla rodziny,...

Natuzza Evolo – matka dla rodziny, troskliwa babcia, bez reszty oddana Bogu i przez to całkowicie poświęcona życiu w służbie bliźnim. Cierpliwe znosiła wielkopostne cierpienia i stygmaty, które łączyły ją z Chrystusem dźwigającym krzyż. Podczas nadprzyrodzonych wizji rozmawiała z przebywającymi w raju bądź w czyśćcu duszami zmarłych, z aniołami, a przede wszystkim z Jezusem i Maryją. Do ostatnich dni w prosty sposób przeżywała swoje mistyczne powołanie, które zrównuje ją z nadzwyczajnymi postaciami naszych czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo św. Stanisława BM

źródło okładki: Wydawnictwo św. Stanisława BM

martolina | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

przepiękna historia
pozostaję jednak z pytaniem: jeśli Bóg tak bardzo kochał Evolo dlaczego zsyłał na nią tak niewiarygodne cierpienia?

il7 | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Opowiada o życiu i doświadczeniach kobiety, której Bóg dotyka w sposób w jaki trudno uznać za mistyfikację tudzież urojenie, a dodatkowo rzecz dzieje się za naszych czasów. Ani przez chwilę książka mnie nie znużyła. Jest dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy uważają że jest tylko tu i teraz. Daje do myślenia. Daje nadzieję, daje wiarę, daje odpowiedzi i informacje, których wielu z nas szuka. Dobrze tłumaczy śmierć, jej wartość, fakt że zmarli nas wspierają, są "obok". Odpowiednia dla osób, które straciły sens w życiu. Pomaga przestawić się na inne tory myślowe, zacząć myśleć globalnie, nie tylko widzieć czubek własnego nosa. Podpowiada, że warto zwrócić się w stronę bliźniego, że życie dla innych osób, troska i uczynność a nie życie skupione na własnych przyjemnościach i próżności może być satysfakcjonujące, a przyszłościowo, cóż, opłacalne. "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?" Po tej lekturze...

olax | 2013-12-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dobra, aczkolwiek nie wciągnęła mnie zbytnio.

aniuta1 | 2015-10-21
just_her1 | 2015-02-13