Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Prawdziwa historia męczennika

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakt Album". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-255-0
Popiełuszko

To, co się stało 19 października 1984 roku, wstrząsnęło całą Polską. Zginął ksiądz. Jeden z najbardziej znanych duszpasterzy - najpierw hutników, potem świata pracy, a w końcu wszystkich ludzi, którzy przychodzili po nadzieję i słowa otuchy na słynne Msze za Ojczyznę na warszawski Żoliborz. Kim był ten zwykły i zarazem niezwykły kapłan? Czym przyciągał do siebie ludzi z tak różnych środowisk,...

Kim był ten zwykły i zarazem niezwykły kapłan? Czym przyciągał do siebie ludzi z tak różnych środowisk, wierzących i niewierzących? Czego uczył i dlaczego został zamordowany?

źródło opisu: Wydawnictwo Axel Springer Polska, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wiola-M | 2011-07-20
Przeczytana: czerwiec 2011

Jak dla mnie, bardzo poruszająca książka. Zdziwiłam się trochę, czytając, bo dowiedziałam się wiele nowych informacji o księdzu, o których wcześniej nie słyszałam. Czytając, zastanawiałam się też trochę nad sobą, słowa skłaniają do refleksji. Już od pierwszych stron. Pięknym świadectwem jest dla mnie życie matki ks. Popiełuszki, sposób, w jaki wychowywała dzieci. Już same słowa: "Szukałam takich imion [dla swoich dzieci], by znaleźć dobrych patronów. Dla jednego syna wybrałam św. Józefa, dla drugiego św. Alfonsa, a dla trzeciego św. Stanisława" mówią same za siebie.
Polecam wszystkim, wierzącym i niewierzącym, młodszym i troszkę starszym. Warto przeczytać. :)

Marysia Warchulska | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Książka opowiada historię życia i śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.W książce znajdziemy również relację i wspomnienia dotyczące Stanu Wojennego, śmierci i pogrzebu maturzysty Grzegorza Przemyka i wiele innych bardzo ciekawych oraz smutnych opowieści, które miały miejsce w Polsce w połowie XX wieku.

Ewa K | 2011-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Kto z nas choć raz nie czytał czyjejś biografii? Zwykle sięgamy po nie dlatego, że jesteśmy zainteresowani jakąś słynną postacią i chcemy poznać jej życie oraz odkryć dotąd nie znane ciekawostki związane z czyjąś sylwetką. Przyznam, że w wypadku książki, którą chciałabym czytelnikom przybliżyć, było podobnie.

Książka Mileny Kindziuk pt: „ Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Prawdziwa historia męczennika” wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy śmierci księdza Jerzego, jest właściwie biografią-albumem. Dużym walorem tej książki są bowiem zdjęcia z różnych okresów życia księdza Popiełuszki, ale również jego rodziny, czy kościołów, gdzie dane mu było służyć Bogu.

Autorka dosyć symbolicznie podzieliła książkę na dwanaście rozdziałów. Liczba ta w religii katolickiej kojarzy się z dwunastoma apostołami, którzy byli zawsze blisko Chrystusa i głosili ludziom jego słowa. Ksiądz Popiełuszko również był takim apostołem, tylko żył w zupełnie innych czasach. Znacznie wcześniej od apostołów...

gkb | 2018-12-20
wrzewa | 2018-07-29