Kształtować świat z fantazją. ćwiczenia rozwijające kreatywność

Wydawnictwo: Jedność
poradniki

Ćwiczenia rozwijające kreatywność Dzieci, które chętnie rysują, malują, majsterkują, biorą udział w przygotowaniach do przestawień teatralnych, a później w samych przedstawieniach, to bez wątpienia dzieci kreatywne. Są to bardzo wrażliwe istoty. One ‘‘czują’‘ kolor, linię, figurę czy przestrzeń, wczuwają się w nastrój.Dzieci twórcze bardzo mocno przeżywają ważne dla nich sytuacje, konflikty, zastanawiają się często jak wyrazić związane z nimi emocje, jak ‘‘zamienić’‘ to co w danej chwili czują na rysunek, budowlę czy zwykłą plamę, dobierając odpowiedni kolor farby. Tak powstają projekty, które realizowane są później w twórczym działaniu.

fiendishfiancee | 2016-07-06
Balinea | 2015-09-14