Les jeux et les hommes
radoslavv

Istnieje mnóstwo gier wielu rodzajów: gry towarzyskie, zręcznościowe, gry na świeżym powietrzu, gry będące próbą cierpliwości. Pomimo tej nieskończonej różnorodności termin "gra" łączy zawsze pojęcie granicy z pojęciem wolności i inwencji. Zaakceptowanie porażki jako po prostu nieszczęśliwego trafu, zwycięstwo bez upojenia, bez pychy, rezerwa wobec własnego działania - oto na czym polega prawo gry. Postrzegać rzeczywistość jako grę, zdobywać coraz rozleglejsze tereny dzięki temu szerokiemu gestowi, który każe usunąć skąpstwo, pożądanie i nienawiść- czy nie znaczy to, działać tak, jak działa cywilizacja?

źródło opisu: http://owvolumen.pl/gry-i-ludzie/

źródło okładki: http://owvolumen.pl/gry-i-ludzie/

Andrzej Belgrad | 2013-02-18

świetne, trudna materia dobrze przemyślana i ustrukturyzowana

Goliardus | 2014-05-08

Klasyka badacza