Wielka promocja

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Piórem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prima
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Big Hype
83-85855-90-4
literatura piękna
zaczytAnia

Paul Brock jest wziętym telewizyjnym scenarzystą, ale jak każdy ambitny autor pisze na boku Prawdziwą Powieść. Napotkawszy kłopoty z jej wydaniem, zwraca się do swojego przyjaciela z lat młodości, Mela Steinera, który jest teraz rekinem show-businessu. Ten odnajduje receptę na jego kłopoty: dobrze się sprzedają wyłącznie książki znanych osobistości, trzeba więc uczynić z Brocka gwiazdę estrady. Cały sztab specjalistów przygotowuje go do odegrania nowej roli. Brock szybko zdobywa sławę, jego powieść staje sie bestsellerem i...
Na kartach tej skrzącej się humorem satyry na show-business i kulturę masową spotykamy między innymi Roberta Ludluma, Michala Jacksona i księżniczkę Dianę. Autor "Wielkiej promocji", Avery Corman, jest dobrze znany polskim czytelnikom ze swojej wcześniejszej, sfilmowanej powieści "Sprawa Kramerów".

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tomaszek | 2019-06-07
Przeczytana: kwiecień 2019

Lubię książki tego rodzaju. Styl pisania Cormana przypomina mi trochę prozę Davida Lodge'a. Moją szczególną uwagę zwrócił opis osobowości głównego bohatera, za pomocą wspomnień odnoszących się do kluczowych przeżyć kształtujących charakter Paula Brocka. Pozwala to na zrozumienie przyczyn, które skłoniły go do wejścia w nowy dla niego świat.
Z takiej fabuły łatwo byłoby uczynić farsę o absurdalnym posmaku, ale lekka ironia, dystans i humorystyczne kreślenie postaci sprawia, że cała historia staje się ciepłym moralitetem.