Wielka promocja

1995-01-01
1995-01-01
83-85855-90-4
Andrzej Szulc
współczesna literatura zagraniczna show-business satyra humor

Lubię książki tego rodzaju. Styl pisania Cormana przypomina mi trochę prozę Davida Lodge'a. Moją szczególną uwagę zwrócił opis osobowości głównego bohatera, za pomocą wspomnień odnoszących się do kluczowych przeżyć kształtujących charakter Paula Brocka. Pozwala to na zrozumienie przyczyn, które skłoniły go do wejścia w nowy dla niego świat.
Z takiej fabuły łatwo byłoby uczynić farsę o absurdalnym posmaku, ale lekka ironia, dystans i humorystyczne kreślenie postaci sprawia, że cała historia staje się ciepłym moralitetem.

Z takiej fabuły łatwo byłoby...

Dodaj cytat z książki Wielka promocja