Co mówią dzieci, zanim nauczą się mówić

Wydawnictwo: Media Rodzina
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Istota ludzka rodzi się wyposażona w zestaw sygnałów. Współczesne badania sugerują, że istnieje ich dziewięć: zainteresowanie, radość, zaskoczenie, niezadowolenie, złość, strach, wstyd, wstręt (nieprzyjemne smaki) i obrzydzenie (nieprzyjemne zapachy). To nasze najwcześniejsze uczucia. z czasem te sygnały łączą się ze sobą, wiążą się z doświadczeniem i w ten sposób kształtuje się nasze skomplikowane życie emocjonalne. zrozumienie tych sygnałów, czy przekazywanych w formie przedwerbalnej, czy za pośrednictwem mowy i wyrazu twarzy oraz odpowiednie reagowanie na nie przyniesie korzyść rodzicom i dzieciom.

wardzka | 2013-10-21

Chcę przeczytać