The Tainted Source. The Undemocratic Origins of the European Idea
83-87809-74-8
Isia

"Zatrute źródła..." to jedna z najważniejszych książek na temat integracji europejskiej. Rozdział dotyczący ideologii europejskiej powinien przeczytać każdy zainteresowany europejską debatą. Tłumaczy on, dlaczego Zjednoczona Europa jest poważnym problemem ustrojowym, dlaczego stowarzyszenie europejskiego państwa jest niewykonalne i doprowadziłoby do zniszczenia demokracji parlamentarnej. // Norman Lamont

źródło opisu: Z okładki książki

źródło okładki: http://www.antyk.org.pl/ksiazki/p-16.htm

Roman Dłużniewski | 2016-12-26

Książka dla wszystkich. Dla tych, którzy wierzą we wspaniałość i nieomylność Wielkiego Brata z Brukseli i dla tych bardziej sceptycznych. Mnóstwo informacji i dobrze prowadzona narracja.

JimmyConvay | 2017-01-01

Ważna pozycja w analizie korzeni UE oraz wynikłych z tego skutków dla obywateli oraz instytucji poszczególnych państw członkowskich tej ponadpaństwowej organizacji. Autor w sposób chłodny, rzetelny i udokumentowany przedstawia praktykę funkcjonowania biurokracji unijnej oraz nieusuwalne sprzeczności interesów pomiędzy orędownikami pogłębiania i poszerzania integracji a zachowaniem przez poszczególne państwa członkowskie resztek ograniczanej suwerenności. Warto się zapoznać.

Isia | 2012-06-30
Juliett | 2017-08-30