Wina domowe i potrawy z winem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7469-083-6
wino, wina domowe

Wino wyrabiać można niemal ze wszystkich owoców. W tej niewielkiej książeczce znajdą Państwo opis głównych zasad postępowania przy sporządzaniu tego boskiego nektaru oraz przepisy na doskonałe smakowo wina, których głównym składnikiem są agrest, jabłka, jeżyny, rabarbar, śliwki, winogrona i żyto. Otrzymywanie, doprawianie i szczepienie owocowego moszczu drożdżami to jedne z pierwszych...

Otrzymywanie, doprawianie i szczepienie owocowego moszczu drożdżami to jedne z pierwszych czynności w wytwarzaniu win. Autor dokładnie omawia, na czym polega dojrzewanie, filtrowanie, klarowanie a także przechowywanie gotowego produktu w warunkach domowych.

źródło opisu: Prószyński i S-ka , 2005

źródło okładki: Prószyński i S-ka , 2005