Upadek Rzymu: Księga wojen

Wydawnictwo: Ossolineum
7 (32 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia
Nocny_Grabarz

Książka rozpoczyna swój opis od przedstawienia dojścia do władzy cesarza Walentyniana I. Następnie skupia się na przedstawieniu ciągłych wojen toczonych przez cesarstwo. W książce nie brakuje również opisu sytuacji wewnętrznej państwa jak i poczynań poszczególnych cesarzy i ich wpływu na dzieje Rzymu. Książka doprowadzona do bitwy na Polach Katalaunijskich (451 r.n.e.)

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

JWRJWR | 2015-04-30

Niezwykle dobrze i ciekawie napisana książka.

SebastianN | 2014-03-14
Przeczytana: 03 marca 2014

Oceniam na przeciętnie tylko i wyłącznie dla tego, że praca ta ginie w innych dziełach o tej samej tematyce. Znajduje się ona na moich pułkach lecz jest nieużywana, nawet wtedy gdy wiedz w niej zawarta jest potrzebna mi do prac związanych z tym okresem. Dzieje się tak może dlatego, że sama praca jest niedokończona oraz nie doczekała się 2 części, która powinna kontynuować myśl autora. Lecz jako lektura na weekend, bądź spokojny wieczór to polecam jak najbardziej. Pozdrawiam