Dom z marzeń

Okładka książki Dom z marzeń Debbie Macomber
Okładka książki Dom z marzeń
Debbie Macomber Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins Cykl: Zatoka Cedrów (tom 8) literatura piękna
Zatoka Cedrów (tom 8)
8 Sandpiper Way
Harlequin, HarperCollins
2012-07-06
2012-07-06
Hanna Ordęga-Hessenmüller
miłość przyjaźń Zatoka Cedrów obyczaj

Choć bohaterzy sami o osbie mówią, że żyją w XXI wieku, to jednak z opisu bardziej to wygląda na lata osiemdziesiąte XX wieku. Tłumaczenie toporne, korekta chyba tylko z nazwy. No, ale jak się nie ma, co się lubi, to się czyta, co się ma.

Jak dla mnie trochę za dużo wątków i bohaterów. Lepiej jak jest mniej i wtedy można się bardziej skupić. Poza tym całość czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem.

Książka łatwa i przyjemna w czytaniu. Przewijające się w tle wydarzeń druty, motki i kocyk szczególnie cieszą moje serce.

1975

Książka bez ŻADNYCH EMOCJI-ot takie zwykłe czytadło.
Czytałam ją i dobrnęłam do końca,bo wciąż miałam nadzieję ,że coś się w końcu wydarzy i mnie zaciekawi,ale niestety nie udało się.
Za dużo postaci nie mających ze sobą nic wspólnego.
Miały być tajemnice ,intrygi,zdrady...a tu...wielkie nic.
Zasugerowałam się opisem z tyłu książki i miałam nadzieję,że będzie to coś w stylu "Trafny wybór" lecz niestety rozczarowałam się.

Książka bez ŻADNYCH EMOCJI-ot takie zwykłe czytadło.
Za dużo postaci nie mających ze sobą nic wspólnego.
Miały być tajemnice ,intrygi,zdrady...a tu...wielkie nic.

„Dom z marzeń” to opowieść znad Zatoki Cedrów, gdzie wiele się dzieje w życiu mieszkańców miasteczka nieopodal Seattle. Bohaterów wiele łączy: wzajemne sympatie- w tym miłość i przyjaźń, ukrywane tajemnice. Mają swoje historie: żona pastora żywi wątpliwości co do małżonka, ale boi się zapytać, by usłyszeć prawdę; pastor nie chce martwić żony; szeryf Davis stara się przekonać Faith by dali sobie jeszcze raz szansę na szczęśliwy związek; dwójkę nastolatków połączyła pierwsza miłość i wspólna pasja; Christie zaś rozdzieli z ukochanym mężczyzną pilnie skrywany sekret z jego przeszłości.

Bohaterowie dotknięci przez los, jak to w życiu- bolesne straty, ciężka choroba, ale również odważni i zdeterminowani, są jak wszyscy inni. Tu nikt nie jest anonimowy i długo samotny, zawsze ktoś do nich wyciągnie pomocną rękę.

Jeśli lubicie obyczajowe powieści, z naciskiem na historie miłosne dziejące się w prowincjonalnych miasteczkach i nie przeszkadza Wam mnogość wątków i bohaterów to polecam serię Zatoka Cedrów. Przystępny i prosty język dodatkowo umila lekturę.

Niestety nie przypadły mi do gustu książki tej autorki, za dużo wątków, namieszane i takie jakieś te historie nie nasze.. Ledwo przebrnęłam przez Dom z marzeń..

Mój kolejny powrót do Zatoki Cedrów. Dave Fleming, pastor w Cedar Cove ma problemy. Jego żonie wydaje się, że ją zdradza. Co się tak naprawdę z nimi dzieje? Olivia walczy o życie. Nastoletni Tannith i Shaw połączeni przez pasję i trudną przeszłość przeżywają pierwszą miłość.
U mieszkańców Zatoki Cedrów jak zawsze dużo się dzieje. Z całego serca polecam wam tę piękną powieść obyczajową. Jeśli tylko nie przeszkadza wam mnogość wątków od razu jej poszukajcie.

Nie wiedziałam, że ta książka to część jakiejś serii..
Zaciekawiła mnie okładka i żałuje, że właśnie na niej nie było nic napisane, że są jakieś inne części.
Strasznie dużo postaci było w tej książce i momentami sie gubiłam..

Nie wiedziałam, że ta książka to część jakiejś serii..
Strasznie dużo postaci było w tej książce i momentami sie gubiłam..

Przeczytana, została jeszcze 1 część, jestem jej ciekawa, bo zaznajomiłam się z bohaterami 2 części, więc chcę wiedzieć, co jest w 3;)

Lubię czasem poczytać zwyczajne, obyczajowe książki. Ta mnie niestety rozczarowała, dla mnie kompletnie niewciągająca.

• Literatura obca
  • Debbie Macomber
  • Literatura dla kobiet

Dodaj cytat z książki Dom z marzeń