Dom z marzeń

Cykl: Zatoka Cedrów (tom 8)
Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins
8 Sandpiper Way
literatura piękna
Sabinka

Zatoka Cedrów Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz… Nikomu z Cedar Cove nie przyszłoby do głowy, że pastor Dave Flemming może mieć romans....

Zatoka Cedrów

Nikomu z Cedar Cove nie przyszłoby do głowy, że pastor Dave Flemming może mieć romans. Nikomu, z wyjątkiem jego żony Emily, która od pewnego czasu podejrzewa, że mąż coś przed nią ukrywa. Znika wieczorami z domu, a potem zmyśla nieprzekonujące wymówki. Gdy na dodatek Emily znajduje w kieszeni jego marynarki złote kolczyki, jest już całkiem pewna, że mąż ją zdradza. Tylko z kim?
Tymczasem szeryf Troy Davis doskonale wie, z kim chce się spotykać. Do Cedar Cove wróciła bowiem na stałe jego dawna miłość, Faith Beckwith. Tylko czy uda mu się przekonać ją, że warto spróbować jeszcze raz? Pierwszą miłość przeżywają nastoletni Tannith i Shaw. Oboje są w trudnej sytuacji, zbliżyły ich życiowe doświadczenia i zainteresowania. Wkrótce połączy ich jeszcze wspólna tajemnica. Natomiast pilnie skrywany sekret z przeszłości rozdzieli zakochanych Christie Levitt i Jamesa Wilburna. W Cedar Cove jak zwykle wiele się dzieje…

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin, 2012

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

ovillo | 2019-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2019

Choć bohaterzy sami o osbie mówią, że żyją w XXI wieku, to jednak z opisu bardziej to wygląda na lata osiemdziesiąte XX wieku. Tłumaczenie toporne, korekta chyba tylko z nazwy. No, ale jak się nie ma, co się lubi, to się czyta, co się ma.

książek: 2088
Ulka | 2015-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

Jak dla mnie trochę za dużo wątków i bohaterów. Lepiej jak jest mniej i wtedy można się bardziej skupić. Poza tym całość czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem.

Asia | 2015-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Książka łatwa i przyjemna w czytaniu. Przewijające się w tle wydarzeń druty, motki i kocyk szczególnie cieszą moje serce.

Madi | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, Słabe, 2014
Przeczytana: 28 października 2014

Książka bez ŻADNYCH EMOCJI-ot takie zwykłe czytadło.
Czytałam ją i dobrnęłam do końca,bo wciąż miałam nadzieję ,że coś się w końcu wydarzy i mnie zaciekawi,ale niestety nie udało się.
Za dużo postaci nie mających ze sobą nic wspólnego.
Miały być tajemnice ,intrygi,zdrady...a tu...wielkie nic.
Zasugerowałam się opisem z tyłu książki i miałam nadzieję,że będzie to coś w stylu "Trafny wybór" lecz niestety rozczarowałam się.

Liza | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

„Dom z marzeń” to opowieść znad Zatoki Cedrów, gdzie wiele się dzieje w życiu mieszkańców miasteczka nieopodal Seattle. Bohaterów wiele łączy: wzajemne sympatie- w tym miłość i przyjaźń, ukrywane tajemnice. Mają swoje historie: żona pastora żywi wątpliwości co do małżonka, ale boi się zapytać, by usłyszeć prawdę; pastor nie chce martwić żony; szeryf Davis stara się przekonać Faith by dali sobie jeszcze raz szansę na szczęśliwy związek; dwójkę nastolatków połączyła pierwsza miłość i wspólna pasja; Christie zaś rozdzieli z ukochanym mężczyzną pilnie skrywany sekret z jego przeszłości.

Bohaterowie dotknięci przez los, jak to w życiu- bolesne straty, ciężka choroba, ale również odważni i zdeterminowani, są jak wszyscy inni. Tu nikt nie jest anonimowy i długo samotny, zawsze ktoś do nich wyciągnie pomocną rękę.

Jeśli lubicie obyczajowe powieści, z naciskiem na historie miłosne dziejące się w prowincjonalnych miasteczkach i nie przeszkadza Wam mnogość wątków i bohaterów to polecam...

Kachusek | 2014-07-31
Przeczytana: 28 lipca 2014

Niestety nie przypadły mi do gustu książki tej autorki, za dużo wątków, namieszane i takie jakieś te historie nie nasze.. Ledwo przebrnęłam przez Dom z marzeń..

chabrowaczytelniczka | 2014-06-18
Przeczytana: 27 maja 2014

Mój kolejny powrót do Zatoki Cedrów. Dave Fleming, pastor w Cedar Cove ma problemy. Jego żonie wydaje się, że ją zdradza. Co się tak naprawdę z nimi dzieje? Olivia walczy o życie. Nastoletni Tannith i Shaw połączeni przez pasję i trudną przeszłość przeżywają pierwszą miłość.
U mieszkańców Zatoki Cedrów jak zawsze dużo się dzieje. Z całego serca polecam wam tę piękną powieść obyczajową. Jeśli tylko nie przeszkadza wam mnogość wątków od razu jej poszukajcie.

Karolina | 2013-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 17 października 2013

Nie wiedziałam, że ta książka to część jakiejś serii..
Zaciekawiła mnie okładka i żałuje, że właśnie na niej nie było nic napisane, że są jakieś inne części.
Strasznie dużo postaci było w tej książce i momentami sie gubiłam..

Justyna | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

Przeczytana, została jeszcze 1 część, jestem jej ciekawa, bo zaznajomiłam się z bohaterami 2 części, więc chcę wiedzieć, co jest w 3;)

Bedata | 2013-05-09

Lubię czasem poczytać zwyczajne, obyczajowe książki. Ta mnie niestety rozczarowała, dla mnie kompletnie niewciągająca.