Szczęśliwa przystań

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-12328-2
literatura piękna
Barbara

Powieść dla wielbicielek prostego życia w uroczym prowincjonalnym miasteczku. Chory na raka ojciec wyznaje córce, że w przeszłości dopuścił się zdrady i że Rebecca ma siostrę — owoc przelotnego romansu. Kiedy wkrótce potem ojciec umiera, Rebecca nie potrafi wrócić do poprzedniego życia: związku z Michaelem, z którym planowała ślub, ani pracy w firmie prawniczej specjalizującej się w rozwodach....

Powieść dla wielbicielek prostego życia w uroczym prowincjonalnym miasteczku.
z Michaelem, z którym planowała ślub, ani pracy w firmie prawniczej specjalizującej się w rozwodach. Rebecca desperacko chwyta się nadziei, że nie jest sama na świecie. Idealizuje przyrodnią siostrę i postanawia ją jak najszybciej poznać.
Wkrótce dowie się, że nieznana krewna, Joy Jayhawk, organizuje wycieczki dla singli szukających partnera. Rebecca bez wahania wyrusza do Maine, urzekającego nadmorskiego miasteczka.
Czy jest gotowa na to, czego dowie się podczas tej podróży o sobie i o tym, czym jest prawdziwa miłość?

źródło opisu: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...(?)

źródło okładki: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...»

czytamcałyczas | 2019-01-17

Okładka
no,se idzie
skąd
biblioteka
moja opinia
Ależ,rto jest słabe i nudne.Temat,ciekawy śmierc ojca.Poszukiwania siostry.
A,kończy się głupimi żartami.Płaczem,bez powodu.
Bardzo nikle.

beataj | 2016-03-13
Przeczytana: 10 marca 2016

Niby zwykłe czytadło, a porusza kilka ważnych tematów. I nawet jeśli zakończenie jest przewidywalne, to całość czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem

Lucy78 | 2015-05-10

fajna,ciepła ,poprawiająca nastrój :-)

MeBrunette | 2015-05-09
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Rebecca Strand, główna bohaterka książki jako narzeczona cenionego prawnika Michaela Whitmana nie jest do końca szczęśliwa w tym związku. Dodatkowym obciążeniem dla dwudziestoośmioletniej kobiety jest fakt, iż lada moment Jej ojciec może umrzeć. Tak też się staje lecz tuż przed śmiercią mężczyzna zwierza się córce z romansu, którego owocem zdrady jest Joy, przyrodnia siostra Rebecci. Okazuje się, że Joy organizuje wycieczki dla singli toteż kobieta postanawia odszukać siostrę i ofiarować Jej listy, które Daniel Strand pisał do Niej przez ostatnie dwadzieścia sześć lat. Becca przemierza długą drogę lecz ostatecznie Joy nie jest optymistycznie nastawiona do wizyty swojej przyrodniej siostry. Sama ma kłopoty osobiste i potrzebuje pomocy. Czy starsza z sióstr Jej w tym pomoże?
Rebecca w Maine spotyka wiele życzliwych ludzi, którzy z biegiem czasu stają się Jej serdecznymi przyjaciółmi, zaprzyjaźnia się też z Theo, singlem, który wpadł Rebecce w oko przy pierwszym spotkaniu. Ale co z...

Kaga | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Próbuję dojść do tego, co właśnie przeczytałam.
Mówiąc szczerze, to nie wiem. Romans? Obyczajówkę? Coś pośredniego między tymi dwoma chyba. Ot, po prostu, lektura na dzień, lub może dwa - sęk w tym, że napisane jest ciężkim językiem, mało płynnie. Fabuła jest również sztywna, momentami bardzo naiwna. Postacie nie zapadają w pamięć, kolejne wydarzenia są niczym wycięte z przypadkowych gazet.
Ogólnie, czytadło przeciętne.

Monika | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Rzadko oceniam książkę aż tak nisko. Musi się zadziać coś naprawdę wyjątkowego, żeby powieść zasłużyła u mnie na jedną gwiazdkę.

Tym razem się zadziało! Książka jest napisana poprawnie, ale poruszony temat został opisany w sposób, który spowodował u mnie wybuch wścieklizny nerwowej.
I tyle.

LoVeandHoPe | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Piekna powiesc o siostrzanej milosci, probie akceptacji i rodzinie.
Jak byscie zareagowali na wiadomosc o tym,ze macie gdzies siostre/ brata?
Bohaterki powiesci musialy przyzwyczaic sie do tej mysli. Nie bylo im latwo,ale z czasem zaczely sie dogadywac i w koncu sie obdarzyly sie miloscia.
Powiesc pokazuje nam,jak silna jest wiez rodzenstwa,ile znaczy dla czlowieka rodzina.
Polecam.

aannaa | 2014-05-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 29 maja 2014

Bardzo fajna książka, fajny styl pisania. Bardzo polecam. Wciąga.

grażyna | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2014 rok

Tym razem bez woow, książka nie rzuciła mnie na kolana i szczerze mówiąc w sumie to ją nie przeczytałam tylko przemęczyłam. Sam początek niezły i myślałam, że poszukiwania siostry Joy doda Rebece więcej kolorów ale niestety tak się nie stało, a książka zaczęła mnie nużyć. No cóż sorry ale jak dla mnie to szału nie ma.

Anna | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Rebecca Strand ma 28 lat, kochającego chłopaka, w miarę udaną pracę, ale na szczęśliwych chwilach kładzie się cieniem choroba ojca, umierającego na raka trzustki. Jego wyznanie na łożu śmierci wprowadza całkowity chaos i zagubienie w życiu Rebeki. Okazuje się, że dziewczyna ma o dwa lata młodszą przyrodnią siostrę - Joy Jayhawk, mieszkająca w Maine. Jak to możliwe, że ojciec przez tyle lat oszukiwał matkę i ją samą, co ona teraz ma zrobić z tą prawdą? Rebecca postanawia odnaleźć siostrę, choć wie, że nawiązanie z nią więzi nie będzie łatwe.
Książkę czyta się szybko, daje ona wiele do myślenia o trudnych relacjach międzyludzkich, takich jak odrzucenie, zaufanie, nienawiść, miłość, wybaczenie i nadzieja. Warto przeczytać, bo wiele w niej życiowych mądrych spostrzeżeń.