Szczęśliwa przystań

Tłumaczenie: Anna Płocica
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-12328-2
Barbara

Powieść dla wielbicielek prostego życia w uroczym prowincjonalnym miasteczku. Chory na raka ojciec wyznaje córce, że w przeszłości dopuścił się zdrady i że Rebecca ma siostrę — owoc przelotnego romansu. Kiedy wkrótce potem ojciec umiera, Rebecca nie potrafi wrócić do poprzedniego życia: związku z Michaelem, z którym planowała ślub, ani pracy w firmie prawniczej specjalizującej się w rozwodach....

Powieść dla wielbicielek prostego życia w uroczym prowincjonalnym miasteczku.
z Michaelem, z którym planowała ślub, ani pracy w firmie prawniczej specjalizującej się w rozwodach. Rebecca desperacko chwyta się nadziei, że nie jest sama na świecie. Idealizuje przyrodnią siostrę i postanawia ją jak najszybciej poznać.
Wkrótce dowie się, że nieznana krewna, Joy Jayhawk, organizuje wycieczki dla singli szukających partnera. Rebecca bez wahania wyrusza do Maine, urzekającego nadmorskiego miasteczka.
Czy jest gotowa na to, czego dowie się podczas tej podróży o sobie i o tym, czym jest prawdziwa miłość?

źródło opisu: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...(?)

źródło okładki: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...»

Monika | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Rzadko oceniam książkę aż tak nisko. Musi się zadziać coś naprawdę wyjątkowego, żeby powieść zasłużyła u mnie na jedną gwiazdkę.

Tym razem się zadziało! Książka jest napisana poprawnie, ale poruszony temat został opisany w sposób, który spowodował u mnie wybuch wścieklizny nerwowej.
I tyle.

grażyna | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2014 rok

Tym razem bez woow, książka nie rzuciła mnie na kolana i szczerze mówiąc w sumie to ją nie przeczytałam tylko przemęczyłam. Sam początek niezły i myślałam, że poszukiwania siostry Joy doda Rebece więcej kolorów ale niestety tak się nie stało, a książka zaczęła mnie nużyć. No cóż sorry ale jak dla mnie to szału nie ma.

beataj | 2016-03-13
Przeczytana: 10 marca 2016

Niby zwykłe czytadło, a porusza kilka ważnych tematów. I nawet jeśli zakończenie jest przewidywalne, to całość czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem

Anna | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Rebecca Strand ma 28 lat, kochającego chłopaka, w miarę udaną pracę, ale na szczęśliwych chwilach kładzie się cieniem choroba ojca, umierającego na raka trzustki. Jego wyznanie na łożu śmierci wprowadza całkowity chaos i zagubienie w życiu Rebeki. Okazuje się, że dziewczyna ma o dwa lata młodszą przyrodnią siostrę - Joy Jayhawk, mieszkająca w Maine. Jak to możliwe, że ojciec przez tyle lat oszukiwał matkę i ją samą, co ona teraz ma zrobić z tą prawdą? Rebecca postanawia odnaleźć siostrę, choć wie, że nawiązanie z nią więzi nie będzie łatwe.
Książkę czyta się szybko, daje ona wiele do myślenia o trudnych relacjach międzyludzkich, takich jak odrzucenie, zaufanie, nienawiść, miłość, wybaczenie i nadzieja. Warto przeczytać, bo wiele w niej życiowych mądrych spostrzeżeń.

Aneczka | 2013-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Główna bohaterka powieści Rebecca Strand jest narzeczoną prawnika Michaela Whitmana, z którym tworzy raczej niedobraną parę. Znalazła się akurat na zakręcie życiowym spowodowanym ciężką chorobą ojca umierającego w szpitalu na raka trzustki. Rokowania nie są pomyślne, lekarze nie pozostawiają wątpliwości odnośnie szans na przeżycie.

Rebecca wcześniej straciła mamę, która zmarła trzy dni przed Bożym Narodzeniem potrącona przez samochód, kiedy Bess była na pierwszym roku studiów. Tym bardziej śmiertelna choroba taty była dla niej niesamowitym ciosem. Dowiaduje się o istnieniu swojej przyrodniej siostry - Joy Jayhawk, będącej owocem niewierności, pospolitej zdrady z artystką.

Bohaterka otrzymuje namiar na skrzynkę bankową, gdzie ojciec zostawił spuściznę w postaci niewysłanych listów do córki, której nigdy nie uznał za swoją, ani nie łożył na jej utrzymanie. Pisał każdego roku w dzień kolejnej rocznicy urodzin wyobrażając sobie, jaka jest. Z owej korespondencji wyłania się obraz...

Kaga | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Próbuję dojść do tego, co właśnie przeczytałam.
Mówiąc szczerze, to nie wiem. Romans? Obyczajówkę? Coś pośredniego między tymi dwoma chyba. Ot, po prostu, lektura na dzień, lub może dwa - sęk w tym, że napisane jest ciężkim językiem, mało płynnie. Fabuła jest również sztywna, momentami bardzo naiwna. Postacie nie zapadają w pamięć, kolejne wydarzenia są niczym wycięte z przypadkowych gazet.
Ogólnie, czytadło przeciętne.

nightmoth | 2013-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2013

Melissa Senate autorka bestsellerów. Przez lata mieszkała w Nowym Jorku, gdzie między innymi pracowała jako wydawca w Harlequin Books. Rozgłos przyniosła jej debiutancka powieść ,,Znowu randka...", na podstawie, której powstał film telewizyjny dla kanału ABC Family. Najnowsza książka, którą napisała nosi tytuł ,,Szczęśliwa przystań". Obecnie wraz z synem mieszka na wybrzeżu Maine, gdzie pisze książki na pełen etat.

,, Nie da się nikogo poznać w stu procentach. "

Zdarza się tak, że często w rodzinie występuje przyrodnie rodzeństwo, których łączy tylko jeden rodzin. W moim przypadku tak jest, mam siostrę i brata przyrodnich, którzy są starsi ode mnie i bez których nie wyobrażam sobie życia. Nie umiem sobie tego zobaczyć oczyma wyobraźni, jakby świat wyglądał bez nich. Są częścią mojego życia przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Więź się narodziła od samego początku i wiem, że gdyby teraz się pojawili w moim życiu, to wszystko by nie było takie proste.

,,Szczęśliwa...

Jadźka | 2013-05-02
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

W życiu każdego czytelnika potrzeba zwyczajnych książek o prostym i lekkim temacie. Wiadomo, że nie każdy lubi taki rodzaj literatury, ale przy takich powieściach najlepiej jest się zrelaksować i odprężyć po trudach minionych godzin. Do grona podobnych książek można zaliczyć tytuł „Szczęśliwa przystań” autorstwa Melissy Senate. Choć zawiera w sobie nieco melancholii, to w dużym stopniu napawa czytelnika ciepłem i radosnymi uczuciami. Zwyczajna książka, a jednak nie byle jaka. Dla kobiecego kręgu czytelników z pewnością będzie to tytuł „must have”.

Rebecca, tuż przed śmiercią swojego ojca, dowiaduje się, iż dopuścił się on zdrady i ma siostrę: owoc jego romansu. Po tym, jak umiera jej ojciec, życie kobiety odwraca się do góry nogami. Nie jest w stanie dalej żyć w związku z Michaelem, ani pracować w firmie prawniczej. Postanawia odnaleźć swoją siostrę i nareszcie ją poznać. Rebecca dowiaduje się, że nieznana dotąd siostra organizuje wycieczki dla singli, którzy szukają miłości....

ejotek | 2013-08-10
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Jak się wali to wszystko naraz, prawda? Wielokrotnie w życiu spotkałam się z powiedzeniem, że nieszczęścia chodzą parami. Muszę przyznać, że często się z nim zgadzam. A jak się okazuje to bohaterom literackim też życie wali się na głowę... Melissa Senate, amerykańska pisarka, wykreowała właśnie taką bohaterkę, której problemy z dnia na dzień się pomnażają.

Rebecca Strand jest jedynaczką i choć od najmłodszych lat próbowała "kupić" sobie rodzeństwo za pieniądze ze skarbonki, niestety nigdy się go nie doczekała. Kiedy dziewczyna miała dziewiętnaście lat w tragicznych okolicznościach, na trzy dni przed Bożym Narodzeniem, zmarła jej matka. Teraz Rebecca przeżywa kolejne trudne chwile, bowiem w szpitalu umiera na raka trzustki jej ojciec. Lekarze nie pozostawiają nawet cienia szansy, że pacjent mógłby pokonać chorobę. Córka codziennie odwiedza ojca w szpitalnej sali, narażając się jednocześnie na słowa krytyki w pracy. Stanowisko asystentki prawnej w kancelarii, gdzie wspólnikiem jest...

Madelaine | 2015-05-09
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Rebecca Strand, główna bohaterka książki jako narzeczona cenionego prawnika Michaela Whitmana nie jest do końca szczęśliwa w tym związku. Dodatkowym obciążeniem dla dwudziestoośmioletniej kobiety jest fakt, iż lada moment Jej ojciec może umrzeć. Tak też się staje lecz tuż przed śmiercią mężczyzna zwierza się córce z romansu, którego owocem zdrady jest Joy, przyrodnia siostra Rebecci. Okazuje się, że Joy organizuje wycieczki dla singli toteż kobieta postanawia odszukać siostrę i ofiarować Jej listy, które Daniel Strand pisał do Niej przez ostatnie dwadzieścia sześć lat. Becca przemierza długą drogę lecz ostatecznie Joy nie jest optymistycznie nastawiona do wizyty swojej przyrodniej siostry. Sama ma kłopoty osobiste i potrzebuje pomocy. Czy starsza z sióstr Jej w tym pomoże?
Rebecca w Maine spotyka wiele życzliwych ludzi, którzy z biegiem czasu stają się Jej serdecznymi przyjaciółmi, zaprzyjaźnia się też z Theo, singlem, który wpadł Rebecce w oko przy pierwszym spotkaniu. Ale co z...